10 C
Olsztyn
niedziela, 25 lutego, 2024
reklama

Ksiądz z Olsztyna zareagował na drwiący komentarz. Jego odpowiedź zdobyła uznanie

OlsztynKsiądz z Olsztyna zareagował na drwiący komentarz. Jego odpowiedź zdobyła uznanie

Ksiądz z Olsztyna zareagował na drwiący komentarz internauty. Jego odpowiedź zdobyła uznanie na portalu X (dawniej Twitter).

reklama

Ksiądz Kamil Wyszyński gwiazdą TikToka

Ksiądz Kamil Wyszyński jest Diecezjalnym Duszpasterzem Młodzieży i na co dzień można go spotkać w kościele pw. Świętego Józefa na olsztyńskim Zatorzu.

reklama

Prowadzi też swój kanał na TikToku, na którym obserwuje go 147 tysięcy osób. Na pomysł wkroczenia z ewangelizacją młodzieży do internetu wpadł podczas pandemii.

– Zostałem nagle odcięty od młodzieży, z którą na co dzień pracuję. To był cios. Postanowiłem zatem dotrzeć do nich w inny sposób i tak nagrałem swój pierwszy filmik, który obecnie ma już ponad milion wyświetleń – opowiadał dwa lata temu portalowi olsztyn.com.pl.

Kolejne popularne nagranie

11 listopada ksiądz Wyszyński zamieścił na TikToku kolejny filmik, na którym widać młodych ludzi, którzy „zmieniają się” w ministrantów. Obecnie nagranie obejrzało prawie pół miliona osób.

@camillo_02_88 W Kościele miejsce znajdzie sie dla każdego. #jaramniewiara #polishpriest #ministrant #lektor #olsztyn #mlodzijozef #swjozef ♬ dźwięk oryginalny – Ks. Kamil Wyszyński
reklama

Filmik nie wszystkim się jednak spodobał, a jeden z komentarzy brzmiał wyjątkowo dwuznacznie.

„A na zachrystii wiadomo co się dzieje” – napisał jeden z internautów.

Ksiądz odpowiedział szybko.

„Chyba u ciebie na chacie xd” – napisał.

Internautom spodobała się odpowiedź księdza

Chociaż obecnie nie można już komentować opublikowanego nagrania, screen zawierający powyższą wymianę komentarzy został zamieszczony na jednym z profili na portalu X (dawniej Twitter) z dopiskiem „Ale gigachad”.

Internetowy Słownik Języka Polskiego podaje, że „gigachad” oznacza kogoś, kto jest bardzo dobry w jakiejś dziedzinie. Pochodzi od słowa „chad”, którym określa się nierealistyczny ideał męskiego piękna, a w języku polskim oznacza także homonim słowa „czad”, czyli czegoś wyjątkowego, wspaniałego.

Na portalu X komentujący pochwalają postawę księdza.

„Chłop zgaszony jak kadzidło”, „O taki Kościół wojujący nic nie robiłem”, „Ksiądz z TikToka to kozak jakich mało” – oceniają internauci.

źródło: olsztyn.com.pl

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

5 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
1254
5 grudnia 2023 04:57

Co za buc.

zenek
3 grudnia 2023 17:14

ksiądz showman, żyjący w przekonaniu, że taka forma oddawania czci Bogu jest pożądana. Szkoda, że ten gość nie wczyta się dobrze czym jest Ewangelia i ewangelizacja. Tym co robi raczej obraża Boga. Dlaczego? Ewangelizacja to przekazywanie nauki Jezusa wszystkim ludziom pokornego serca. Ewangelia to prawda, czyli dobra nowina o Bogu, Jego zamierzeniu względem Ziemi i człowieka, to podkreślenie wartości okupu złożonego przez Jezusa. Zakłamywanie prawdy biblijnej jest bluźnierstwem! I Biblia przed tym ostrzega: —(List Pawła do Efezjan 4:17, 18) (…)Dlatego wam mówię, apeluję do was w imię Pana, żebyście już nie postępowali jak ludzie ze świata, którzy żyją zgodnie ze swoim… Czytaj więcej »

Polecane
Ogłoszenia