7 C
Olsztyn
środa, 28 lutego, 2024
reklama

Autobus przesunięty przez wiatr na oblodzonej drodze

OstródaAutobus przesunięty przez wiatr na oblodzonej drodze

W czwartkowy poranek 23 listopada doszło do niecodziennego zdarzenia w miejscowości Frygnowo, niedaleko Grunwaldu. Autobus należący do przewoźnika z powiatu ostródzkiego utknął na oblodzonym wzniesieniu drogi wojewódzkiej numer 537, prowadzącej z Lubawy do ekspresowej “siódemki”. Zaskakujące okoliczności tego incydentu przyciągnęły uwagę lokalnej społeczności i mediów.

reklama

Skomplikowana sytuacja na drodze

Jak się okazało, trudne warunki drogowe, w tym gołoledź i silny wiatr, przyczyniły się do tego nietypowego zdarzenia. Kierujący autobusem, 60-letni mężczyzna, został zmuszony do zatrzymania pojazdu na oblodzonym wzniesieniu. Silny podmuch wiatru spowodował przemieszczenie autobusu, który ostatecznie stanął częściowo w poprzek drogi. Na szczęście w autobusie nie było pasażerów, a kierowca był trzeźwy.

Sierż. Paulina Śliwińska z zespołu prasowo-informacyjnego Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie potwierdziła, że do zdarzenia doszło w wyniku trudnych warunków pogodowych. Dodała również, że kierujący pojazdem nie odniósł żadnych obrażeń.

reklama

Ostrożność to podstawa

Zdarzenie to podkreśla wagę ostrożności na drogach, szczególnie w trudnych warunkach pogodowych. Tego samego dnia PKS Iława, inny przewoźnik działający w regionie, podjął decyzję o zawieszeniu wszystkich kursów z powodu niebezpiecznych warunków drogowych. Incydent z Frygnowa tylko potwierdza, że była to uzasadniona i odpowiedzialna decyzja.

Na koniec warto przypomnieć, że zimowe warunki drogowe wymagają szczególnej uwagi zarówno od kierowców, jak i od instytucji odpowiedzialnych za utrzymanie dróg. Bezpieczeństwo na drogach zależy od współpracy i wzajemnej świadomości wszystkich uczestników ruchu drogowego.

źródło: infoilawa.pl

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia