fbpx
-6 C
Olsztyn
wtorek, 28 listopada, 2023
reklama
reklama

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski i Związek Literatów Polskich zachęcają studentów do tworzenia literatury wspomagającej terapię

OlsztynUniwersytet Warmińsko-Mazurski i Związek Literatów Polskich zachęcają studentów do tworzenia literatury wspomagającej...

Projekt „Żywe kultury literatury” skierowany do studentów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego pozwala łączyć pasję twórczą z niesieniem wsparcia osobom potrzebującym. W ramach inicjatywy przeprowadzanej we współpracy z Związkiem Literatów Polskich w Olsztynie młodzi pisarze mogą przyczyniać się do poprawy samopoczucia pacjentów szpitali – zarówno dzieci, jak i dorosłych.

reklama

Uczestnicy projektu zachęcani są do tworzenia różnorodnych form literackich, które trafią do placówek medycznych. Przyjmowane są nie tylko teksty, ale i prace plastyczne – ilustracje czy grafiki.

Autorzy prac mogą liczyć na feedback od olsztyńskich literatów. Tym samym studenci mają możliwość rozwijać się twórczo i jednocześnie przyczynić się do szczytnego celu.

reklama

Osoby zainteresowane udziałem w projekcie mogą wysyłać swoje prace lub zapytania na adres e-mailowy: kamila.regin@uwm.edu.pl lub zlp.ol@onet.pl.

Koncert muzyki epoki renesansu w olsztyńskim zamku w hołdzie wielkiemu astronomowi

Projekt „Żywe kultury literatury” to przykład, jak twórczość literacka może przybierać formę terapii, wspierając tych, którzy znajdują się w trudnej życiowej sytuacji.

reklama

źródło: UM Olsztyn, fot. UM Olsztyn

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia

Festiwal Filmów Familijnych w Elblągu: tydzień kinowych atrakcji dla najmłodszych z Warmii i Mazur

Olsztyn doczekał się własnej edycji gry Monopoly