2 C
Olsztyn
poniedziałek, 11 grudnia, 2023
reklama
reklama

Zdarzenia drogowe w Olsztynie i powiecie olsztyńskim – weekend pełen kolizji i wykroczeń

OlsztynZdarzenia drogowe w Olsztynie i powiecie olsztyńskim – weekend pełen kolizji i...

To był pracowity weekend dla funkcjonariuszy olsztyńskiej drogówki: policjanci interweniowali łącznie w 27 kolizjach drogowych oraz ukarali kilku kierowców za popełnione wykroczenia. Szczególnie rażące były przypadki pijanego 24-latka prowadzącego auto i 36-latka, który znacznie przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym.

reklama

W miniony piątek na ul. Towarowej w Olsztynie doszło do zdarzenia z udziałem 61-letniego mężczyzny, który podczas zmiany pasa ruchu swoją dacią doprowadził do kolizji z volkswagenem. Na szczęście incydent zakończył się bez ofiar, a sprawca został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 złotych.

Tego samego dnia oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji otrzymał zgłoszenie o kolejnym wypadku na ul. Sielskiej. Jak ustalili funkcjonariusze kierujący renault nie dostosował prędkości do warunków jazdy i uderzył w jeepa, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych. Alkomat potwierdził trzeźwość wszystkich uczestników zdarzenia.

reklama

Dzień później, w sobotę, na tej samej ulicy policjanci zatrzymali renault kierowane przez 24-letniego mężczyznę, który miał dwa aktywne zakazy prowadzenia pojazdów. Ponadto mężczyzna był pod wpływem alkoholu, a po sprawdzeniu jego danych w systemie okazało się, że był poszukiwany. Teraz jego sprawa trafi do sądu.

W niedzielę patrol ruchu drogowego na drodze krajowej nr 58 zatrzymał kierowcę volkswagena, który wyprzedzał na skrzyżowaniu w miejscu, gdzie przebiegała ciągła linia. Na jego nieszczęście okazało się, że próbował wyprzedzić radiowóz policyjny. Za to wykroczenie grozi mandat w wysokości 1000 złotych i 10 punktów karnych.

reklama

Z surowymi konsekwencjami musiał liczyć się również 36-letni kierowca seata, który przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym, pędząc 108 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h. Mężczyzna stracił prawo jazdy i został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych.

Miejsce zdarzenia drogowego.
Miejsce zdarzenia drogowego.

źródło: KMP Olsztyn

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia