-2 C
Olsztyn
niedziela, 10 grudnia, 2023
reklama
reklama

Dwóch pijanych kierowców zatrzymanych w ciągu jednego dnia

OlsztynDwóch pijanych kierowców zatrzymanych w ciągu jednego dnia

Działania policji koncentrują się m.in. na wyeliminowaniu z dróg nietrzeźwych kierowców, których nieodpowiedzialne zachowanie stanowi poważne niebezpieczeństwo na drogach. Ostatnie interwencje policji pokazują, że nie ma litości dla tych, którzy lekceważą prawo oraz zagrażają innym uczestnikom ruchu.

reklama

W czwartkowy wieczór, 9 listopada 2023 roku, funkcjonariusze inspekcji transportu drogowego zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, który poruszał się skodą w jednej z miejscowości w gminie Olsztynek. Policja, która przybyła na miejsce, przebadała kierowcę alkomatem. Okazało się, że mężczyzna miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Dodatkowo 36-latek był objęty zakazem prowadzenia pojazdów, a także był poszukiwany przez olsztyński sąd w celu odbycia zastępczej kary aresztu na czas 180 dni. Mężczyzna został zatrzymany, a za swoje przewinienia zostanie surowo ukarany.

Tego samego dnia interweniujący na drodze krajowej nr 16 policjanci zwrócili uwagę na opla, którego kierowca jechał bez włączonych świateł oraz bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Okazało się, że 50-letni mężczyzna znajdował się pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wskazało ponad 2 promile. Kierowca stracił prawo jazdy, a sprawą zajmie się sąd.

reklama

Warto przypomnieć, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości to przestępstwo, za które grozi kara pozbawienia wolności do lat 3. Jeśli do tego dojdzie naruszenie sądowego zakazu kierowania pojazdami, sprawca może zostać skazany nawet na 5 lat pozbawienia wolności. Policja stosuje surowe środki wobec łamiących prawo i apeluje o respektowanie obowiązujących przepisów.

źródło: KMP Olsztyn

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia