17 C
Olsztyn
sobota, 25 maja, 2024
reklama

Zatrzymali poszukiwanych, którzy unikali wyroków – grozi im od 6 miesięcy do 330 dni w zakładzie karnym

IławaZatrzymali poszukiwanych, którzy unikali wyroków – grozi im od 6 miesięcy do...

Policjanci z Komendy Powiatowej w Iławie oraz podległych jej komisariatów i posterunków przystąpili do akcji zatrzymywania osób poszukiwanych. Zadanie funkcjonariuszy nie było proste, gdyż poszukiwane osoby na ogół nie czekają na przybycie policji, ale zazwyczaj robią wszystko, aby utrudnić lub wydłużyć wykonanie czynności karnych czy administracyjnych.

reklama

Do jednego z zatrzymań doszło w poniedziałek, 30 października, przed 9:00 na terenie Lubawy. Policjanci po odprawie otrzymali informację o poszukiwanym mieszkańcu miasta. Mężczyzna, 41-latek, został zlokalizowany i zatrzymany w swoim domu. Funkcjonariusze natychmiast przetransportowali go do zakładu karnego, gdzie odbędzie karę 10 dni za nieopłaconą grzywnę za popełnione wykroczenie.

Inny poszukiwany, 33-latek, został zatrzymany w powiecie ostródzkim. Za mężczyzną wystawiony był list gończy. Policjanci po wielokrotnym sprawdzaniu miejsca zamieszkania oraz odpytywaniu rodziny i znajomych ustalili, że poszukiwany może przebywać na terenie powiatu, zmieniając miejsca pobytu. Mężczyzna został zatrzymany i natychmiast przewieziony do więzienia, gdzie spędzi najbliższe 4 miesiące za niestosowanie się do zakazu sądowego.

reklama

Kolejny poszukiwany został zatrzymany we wtorek, 31 października. Tym razem 34-latek opłacił zaległą grzywnę i tym samym uniknął 6-dniowej kary pozbawienia wolności w zakładzie karnym.

Natomiast na terenie gminy Susz policjanci odnaleźli poszukanego 39-latka, który za krótkotrwałe użycie pojazdu oraz kierowanie nim w stanie nietrzeźwości będzie musiał spędzić w zakładzie karnym 330 dni.

Źródło: KPP Iława

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia