27 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 maja, 2024
reklama

Bezpieczny mecz Stomilu Olsztyn z Olimpią Elbląg – policja apeluje i przypomina o zasadach

OlsztynBezpieczny mecz Stomilu Olsztyn z Olimpią Elbląg – policja apeluje i przypomina...

Stadion piłkarski to miejsce, w którym zawodnicy i kibice muszą czuć się bezpiecznie. Policjanci przy współpracy z organizatorami dbają o bezpieczny przebieg każdej imprezy masowej. Najbliższe takie wydarzenie odbędzie się już w niedzielę (8 października 2023 r.) na stadionie przy al. Piłsudskiego w Olsztynie, gdzie drużyna piłkarska Stomilu Olsztyn zmierzy się z Olimpią Elbląg. Z tej okazji policja przypomina o obowiązujących przepisach związanych z imprezami masowymi.

reklama

Do policyjnych obowiązków należy m.in. czuwanie nad bezpieczeństwem kibiców w trakcie rozgrywek piłkarskich, zabezpieczanie tras dojazdowych i okolic stadionu oraz kierowanie ruchem w pobliżu zaplanowanego wydarzenia. Funkcjonariusze dbają również o to, aby każdy uczestnik meczu bez przeszkód dotarł na stadion, a potem bezpiecznie z niego wrócił do swojego domu.

W trosce o bezpieczeństwo uczestników meczu warto przypomnieć o obowiązujących na imprezach masowych zasadach. Zgodnie z przepisami przestępstwem jest wnoszenie lub posiadanie masowej broni, niebezpiecznych przedmiotów i narzędzi, materiałów wybuchowych, pirotechnicznych oraz niebezpiecznie palnych. Za tego typu przestępstwo może grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

reklama

Osoby, które podczas imprezy sportowej używają odzieży lub przedmiotów utrudniających lub uniemożliwiających ich identyfikację, nie stosują się do poleceń funkcjonariuszy lub służby porządkowej, podlegają karze ograniczenia wolności lub grzywny nie niższej niż 2 tysiące złotych.

Na osoby, które naruszyły zapisy Ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych, sąd może nałożyć zakazy stadionowe nawet na okres 6 lat.

Zadbajmy wspólnie, aby każdy mecz był sportowym świętem, a nie miejscem, gdzie dochodzi do łamania prawa.

reklama

źródło: KMP Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia