21 C
Olsztyn
piątek, 17 maja, 2024
reklama

Kierowali pod wpływem alkoholu i bez uprawnień – ostródzka drogówka zatrzymała dwóch nieodpowiedzialnych kierowców

OstródaKierowali pod wpływem alkoholu i bez uprawnień – ostródzka drogówka zatrzymała dwóch...

Policjanci z ostródzkiej drogówki podjęli zdecydowane działania wobec dwóch lekkomyślnych kierowców. Pierwszy z zatrzymanych, kierujący renault, był pod wpływem alkoholu – alkomat wykazał w jego organizmie ponad pół promila. Drugi kierowca audi nie posiadał uprawnień do kierowania. Teraz o dalszym losie mężczyzn zdecyduje sąd.

reklama

Do zdarzenia doszło na terenie Ostródy 2 października 2023 roku, około godziny 7:00. Policjanci drogówki zatrzymali do kontroli kierującego renault, 44-letniego mężczyznę. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że w jego organizmie wykryto obecność ponad pół promila alkoholu. Teraz mężczyzna będzie musiał odpowiadać przed sądem. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz wysoka grzywna.

Podobna sytuacja miała miejsce tego samego dnia w Lubajnach, gdzie zatrzymano kierowcę audi. Okazało się, że 30-letni kierujący nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Policjanci niezwłocznie poinformowali mężczyznę o konsekwencjach tego czynu i sporządzili dokumentację, która trafi do sądu. Za kierowanie pojazdem bez uprawnień sąd ma prawo nałożyć na sprawcę karę grzywny nawet do 30 tys. zł, a także obowiązkowo zasądzić środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdu na okres od 6 miesięcy do nawet 3 lat.

reklama

Oba przypadki mogą być przestrogą dla innych kierowców i pokazują konsekwencje nieodpowiedzialnego zachowania za kierownicą. Policjanci przypominają o zasadzie odpowiedzialności i ostrożności na drodze. Lekkomyślne decyzje mogą kosztować nawet ludzkie życie.

źródło: KPP Ostróda

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia