26 C
Olsztyn
piątek, 21 czerwca, 2024
reklama

Podsumowanie weekendu na drogach powiatu ostródzkiego: brak wypadków, ale wiele mandatów

OstródaPodsumowanie weekendu na drogach powiatu ostródzkiego: brak wypadków, ale wiele mandatów

W miniony weekend na drogach powiatu ostródzkiego nie odnotowano żadnego wypadku drogowego. Doszło do ośmiu drobnych kolizji. Po raz kolejny policja ukarała mandatami nieodpowiedzialnych kierowców: zatrzymała dwóch nietrzeźwych oraz osobę, która kierowała pojazdem bez wymaganych do tego uprawnień.

reklama

Pierwszy z incydentów miał miejsce w piątek (29.09.2023 r.) w miejscowości Szyldak, w gminie Ostróda. Tamtejsi policjanci zatrzymali do kontroli mężczyznę jadącego hulajnogą elektryczną. Okazało się, że 34-latek był nietrzeźwy. Badanie wykazało obecność ponad 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. Hulajnogę przekazano wskazanej osobie, a mężczyzna musiał zapłacić mandat w wysokości 2,5 tys. zł.

Tego samego dnia na drodze ekspresowej S7 patrol z referatu ruchu drogowego zatrzymał do kontroli drogowej kierowcę volkswagena. Po sprawdzeniu danych kierującego w policyjnych bazach okazało się, że 37-latek nie posiadał wymaganych uprawnień do kierowania pojazdem. Co więcej, mężczyzna był pod wpływem alkoholu – badanie wykazało obecność ponad 1 promila alkoholu w jego organizmie. Pojazd przekazano osobie wskazanej, a funkcjonariusze sporządzili dokumentację celem skierowania sprawy do sądu.

reklama

W niedzielę (01.10.2023 r.) na „siódemce” w kierunku Warszawy doszło do drobnego zdarzenia drogowego. Kobieta kierująca renault straciła kontrolę nad pojazdem i uderzyła w bariery energochłonne. Prawdopodobnie zasnęła za kierownicą. Na szczęście kierująca autem podróżowała sama i po wypadku nie wymagała hospitalizacji.

Policja przeprowadziła łącznie 227 kontroli uczestników ruchu drogowego. Za popełnione wykroczenia nałożono 97 mandatów karnych. Funkcjonariusze przeprowadzili też 219 kontroli trzeźwości. Nieodpowiedzialne zachowanie niektórych kierowców nadal jest poważnym problemem na drogach powiatu ostródzkiego.

źródło: KPP Ostróda

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane