27 C
Olsztyn
środa, 17 lipca, 2024
reklama

Nowa brygada zmotoryzowana w Nidzicy. Iwona Arent: to rozwój całego miasta i powiatu

NidzicaNowa brygada zmotoryzowana w Nidzicy. Iwona Arent: to rozwój całego miasta i...

Ostatnie spotkanie zorganizowane na zamku w Nidzicy przyniosło ważne informacje dla mieszkańców regionu. Jak ogłosił minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, w Nidzicy zostanie utworzona nowa brygada zmotoryzowana. Inicjatywa ta wpisuje się w dłuższą strategię zwiększenia potencjału obronnego kraju, ale również stanowi istotny impuls dla lokalnej gospodarki i społeczności.

reklama

Poseł PiS Iwona Arent, która ubiega się o reelekcję, zwróciła uwagę na ekonomiczne aspekty odbudowy jednostek wojskowych. „To także jest praca, wiele miejsc pracy, a do tego jeszcze firmy wokół, które będą funkcjonować i wspierać funkcjonowanie tej jednostki. To jest rozwój właściwie całego miasta i powiatu” – podkreśliła Arent.

Minister Błaszczak podał przykład Olecka, gdzie wiosną tego roku ogłoszono powstanie nowej jednostki wojskowej. Podkreślił, że pierwsza w historii przysięga żołnierzy, którzy pochodzą z tego regionu, już się odbyła. Zachęcił również uczestników spotkania do propagowania wstąpienia do wojska wśród młodych ludzi, zwracając uwagę na atrakcyjne warunki zatrudnienia.

reklama

Szef resortu obrony narodowej podkreślił, że utworzenie nowej jednostki wojskowej w Nidzicy będzie miało również pozytywny wpływ na rozwój lokalnej gospodarki i społeczności. Zauważył, że wielu żołnierzy, którzy do tej pory pracowali za granicą, teraz wróci do Polski i zapuści korzenie w regionie.

Zapowiedziano również reaktywację poligonu wojskowego w Muszakach, niedaleko Nidzicy. To kolejny element, który może znacząco wpłynąć na rozwój infrastruktury i ekonomii w okolicy.

Powołanie nowej jednostki wojskowej i reaktywacja poligonu to nie tylko kroki zwiększające bezpieczeństwo kraju. To również inwestycje, które mogą mieć realny wpływ na życie społeczności lokalnej, poprzez generowanie nowych miejsc pracy i stymulowanie gospodarki. Dlatego też decyzje te spotkały się z szerokim uznaniem ze strony samorządów i mieszkańców.

reklama

źródło: Radio Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

7 KOMENTARZY

7 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Olsztynianin
1 października 2023 18:22

Pani arent niech się zajmie wychowaniem synka

Franek
1 października 2023 22:47

Pani Iwono, co tam u synka? Nadal bije?

Polecane