reklama

Nowe serwisy na TKO: Sport | Nekrologi

Nowa siedziba dla olsztyńskiego PINB-u

OlsztynNowa siedziba dla olsztyńskiego PINB-u

Po wieloletnich przemieszczeniach i tymczasowych lokalizacjach, Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego (PINB) w Olsztynie osiedlił się wreszcie na stałe.

Po wieloletnich przemieszczeniach i tymczasowych lokalizacjach, Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego (PINB) w Olsztynie osiedlił się wreszcie na stałe przy ulicy Dąbrowszczaków 41.

reklama

„W ciągu ostatnich lat byliśmy zmuszeni do korzystania z wynajmowanych obiektów w różnych zakątkach miasta,” mówi Edward Siarkiewicz, dyrektor olsztyńskiego PINB. „To generowało dużo komplikacji i utrudnień zarówno dla naszych klientów, jak i dla nas samych, bo byliśmy jakby 'w podróży’, niepewni, kiedy właściciele zdecydują się zakończyć umowy najmu. Teraz, dzięki wsparciu starosty olsztyńskiego, mamy swoje miejsce.”

Od dnia 26 września, inspektorat zaczyna swoją działalność w nowej lokalizacji przy ul. Dąbrowszczaków 41. Budynek oferuje obszerne biuro o powierzchni przekraczającej 400 metrów kwadratowych oraz dodatkowe pomieszczenia przeznaczone na archiwa.

reklama

Obiekt do niedawna należał do Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie i został przekazany Starostwu Powiatowemu. Planuje się w nim umieszczenie kilku instytucji powiązanych ze starostwem.

„Z powodu rosnącego obciążenia i liczby mieszkańców, w naszym głównym budynku przy placu Bema zaczyna brakować miejsca. Dlatego od kilku lat poszukiwaliśmy dodatkowego obiektu, do którego moglibyśmy przenieść część naszych jednostek,” wyjaśnia Andrzej Abako, starosta olsztyński. „Kilka miesięcy temu udało nam się przejąć od policji dwa budynki na ulicy Dąbrowszczaków. Obecnie jesteśmy w trakcie ich modernizacji i zasiedlenia.”

Jako pierwsza, do nowego obiektu przeniesiona została siedziba inspektoratu nadzoru budowlanego. Umowa najmu poprzednich pomieszczeń przy ul. Mickiewicza dobiegała końca. Dzięki środkom finansowym od wojewody i starosty oraz zaangażowaniu pracowników, parter budynku jest już gotowy do użytku.

„Niestety, kolejne dwa piętra muszą poczekać, bo potrzebujemy więcej czasu i środków finansowych na ich przygotowanie,” dodaje Abako. „Mam jednak nadzieję, że w przyszłym roku uda nam się przenieść tu również Powiatową Służbę Drogową, Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną i Powiatowy Zespół do spraw Orzekania o Niepełnosprawności.”

źródło: Powiat Olsztyński

Tym żyje Olsztyn

reklama
1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze

Nie dostałeś się do szkoły pierwszego wyboru? Rekrutacja uzupełniająca w Olsztynie trwa! 

Trwa rekrutacja uzupełniająca do Liceum i Podstawówki Korczaka. Edukacja może wyglądać inaczej.

Koszty eksploatacji floty – gdzie szukać oszczędności?

Każdy przedsiębiorca posiadający firmowe samochody wie, jak szybko rosną wydatki związane z ich codziennym utrzymaniem.

Dlaczego warto sięgać po pieczywo razowe i jak trafnie wybierać wypieki z pełnego ziarna?

Pieczywo razowe od lat zajmuje ważne miejsce w diecie osób, które chcą świadomie komponować codzienne posiłki.

Rzemieślnicze mydła i kremy do golenia. Dlaczego warto zamienić piankę z puszki na tradycyjny tygiel?

Zamiana drogeryjnej pianki w sprayu na rzemieślnicze mydło z tygla to kluczowy krok w walce z podrażnieniami.

Zepsuła się drukarka? Sprawdź zanim zapłacisz za nową

Awaria drukarki w złym momencie potrafi zatrzymać pracę całego biura.

Jaką przyczepę jednoosiową wybrać do swoich potrzeb

Wybór odpowiedniej przyczepy jednoosiowej wymaga analizy kluczowych parametrów technicznych, które decydują o jej funkcjonalności i bezpieczeństwie.

Jakie oprogramowanie dla firmy produkcyjnej wybrać

Wybór odpowiedniego oprogramowania dla firm produkcyjnych jest kluczową decyzją, która wpływa na efektywność operacyjną i konkurencyjność przedsiębiorstwa.

Cyna do lutowania w laskach – jak czytać oznaczenia LC i dobrać spoiwo do materiału

Laski lutownicze to jedna z najstarszych i jednocześnie najszerzej stosowanych form spoiwa do lutowania miękkiego.

Jak dobrać płytki do mieszkania w bloku? Praktyczny poradnik przed remontem

Wybór wykończenia podłóg i ścian w bloku wymaga balansu między estetyką a funkcjonalnością.

Produkcja krótkoseryjna: proszek, forma czy frezowanie

Produkcja krótkoseryjna to obszar, w którym najczęściej podejmuje się złą decyzję technologiczną.

Producent zasilaczy UPS ? na co zwrócić uwagę przy wyborze dostawcy?

Wybór odpowiedniego producenta zasilaczy UPS jest kluczowy dla zapewnienia stabilności zasilania w wielu branżach.

Sprzedaż wysyłkowa a kasa fiskalna – kto powinien ją posiadać?

Sklep internetowy w wielu przypadkach może działać bez kasy fiskalnej, jednak ewidencjonowanie sprzedaży i wydawanie paragonów bywa konieczne.

Jak otworzyć salę zabaw w Olsztynie? Rodzice podpowiadają, na czym naprawdę warto się skupić

Pomysł na własną salę zabaw może wydawać się prosty: znaleźć odpowiedni lokal, zamontować konstrukcję, przygotować kilka stolików dla rodziców i otworzyć drzwi.
reklama
reklama