1 C
Olsztyn
poniedziałek, 11 grudnia, 2023
reklama
reklama

Nowa siedziba dla olsztyńskiego PINB-u

OlsztynNowa siedziba dla olsztyńskiego PINB-u

Po wieloletnich przemieszczeniach i tymczasowych lokalizacjach, Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego (PINB) w Olsztynie osiedlił się wreszcie na stałe przy ulicy Dąbrowszczaków 41.

reklama

“W ciągu ostatnich lat byliśmy zmuszeni do korzystania z wynajmowanych obiektów w różnych zakątkach miasta,” mówi Edward Siarkiewicz, dyrektor olsztyńskiego PINB. “To generowało dużo komplikacji i utrudnień zarówno dla naszych klientów, jak i dla nas samych, bo byliśmy jakby ‘w podróży’, niepewni, kiedy właściciele zdecydują się zakończyć umowy najmu. Teraz, dzięki wsparciu starosty olsztyńskiego, mamy swoje miejsce.”

Od dnia 26 września, inspektorat zaczyna swoją działalność w nowej lokalizacji przy ul. Dąbrowszczaków 41. Budynek oferuje obszerne biuro o powierzchni przekraczającej 400 metrów kwadratowych oraz dodatkowe pomieszczenia przeznaczone na archiwa.

reklama

Obiekt do niedawna należał do Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie i został przekazany Starostwu Powiatowemu. Planuje się w nim umieszczenie kilku instytucji powiązanych ze starostwem.

“Z powodu rosnącego obciążenia i liczby mieszkańców, w naszym głównym budynku przy placu Bema zaczyna brakować miejsca. Dlatego od kilku lat poszukiwaliśmy dodatkowego obiektu, do którego moglibyśmy przenieść część naszych jednostek,” wyjaśnia Andrzej Abako, starosta olsztyński. “Kilka miesięcy temu udało nam się przejąć od policji dwa budynki na ulicy Dąbrowszczaków. Obecnie jesteśmy w trakcie ich modernizacji i zasiedlenia.”

reklama

Jako pierwsza, do nowego obiektu przeniesiona została siedziba inspektoratu nadzoru budowlanego. Umowa najmu poprzednich pomieszczeń przy ul. Mickiewicza dobiegała końca. Dzięki środkom finansowym od wojewody i starosty oraz zaangażowaniu pracowników, parter budynku jest już gotowy do użytku.

“Niestety, kolejne dwa piętra muszą poczekać, bo potrzebujemy więcej czasu i środków finansowych na ich przygotowanie,” dodaje Abako. “Mam jednak nadzieję, że w przyszłym roku uda nam się przenieść tu również Powiatową Służbę Drogową, Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną i Powiatowy Zespół do spraw Orzekania o Niepełnosprawności.”

źródło: Powiat Olsztyński

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
reklama

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Krzysztof
27 września 2023 08:02

Pierwszą decyzją PINB powinno być wyłączenie tego obszarpanego budynku.

Polecane
Ogłoszenia