2 C
Olsztyn
poniedziałek, 11 grudnia, 2023
reklama
reklama

32-latek zatrzymany za próbę kradzieży z budowanego bloku – grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności

Iława32-latek zatrzymany za próbę kradzieży z budowanego bloku – grozi mu do...

W niedzielę 32-letni mieszkaniec Iławy usiłował dokonać kradzieży z budowanego budynku. Sprawca pod osłoną nocy przeciął siatkę ogrodzenia i wkroczył na teren budowy. Szybko jednak został złapany, a teraz grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

reklama

Próba kradzieży elektronarzędzi i materiałów budowlanych miała miejsce w niedzielę, 24 września 2023 roku. Kilka minut przed północą operator monitoringu firmy ochroniarskiej dostrzegł sylwetkę mężczyzny przebywającego na placu budowy. Na miejscu pojawił się patrol ochrony, który potwierdził zgłoszenie i zdecydował się na interwencję.

Kiedy 32-latek zauważył pracowników ochrony, schował się w budynku. Jednak po krótkiej chwili został zatrzymany przez pracowników ochrony i przekazany w ręce iławskiej policji. Okazało się, że sprawca od dłuższego czasu gromadził narzędzia i materiały budowlane, które składał tuż obok uszkodzonego przez siebie płotu.

reklama

Po zbadaniu sprawy policjanci przedstawili mężczyźnie trzy zarzuty kradzieży z włamaniem, do których się przyznał. Został on zatrzymany i osadzony w policyjnej celi, gdzie oczekuje na proces sądowy. Zebrany przez policję materiał dowodowy nie powinien pozostawiać wątpliwości co do winy 32-latka. Kodeks karny za ten typ przestępstwa przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Iława

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia