-2 C
Olsztyn
poniedziałek, 11 grudnia, 2023
reklama
reklama

Dni bezpieczeństwa ruchu drogowego: akcja Road Safety Days dotarła do szkół i przedszkoli w powiecie iławskim

IławaDni bezpieczeństwa ruchu drogowego: akcja Road Safety Days dotarła do szkół i...

Policjanci z powiatu iławskiego włączyli się w obchody Road Safety Days – Dni bezpieczeństwa ruchu drogowego. Akcja, która wpisuje się w obchody Europejskiego Tygodnia Mobilności, ma zasięg ogólnoeuropejski i odbywa się w dniach 16-22 września 2023 roku. Jej głównym celem jest dyskusja na temat bezpiecznego poruszania się po drogach i edukacja zarówno najmłodszych, jak i starszych uczestników ruchu drogowego.

reklama

Podczas akcji przeprowadzane się liczne warsztaty i spotkania. Asp. sztab. Joanna Kwiatkowska wspólnie z dzielnicowymi odwiedza przedszkola i szkoły na terenie powiatu iławskiego, aby porozmawiać z najmłodszymi o zasadach ruchu drogowego. Dzieci mają okazję do bezpośredniego kontaktu z policją, mogą obejrzeć motory policyjne kojarzące się często z filmami czy bajkami. Dzięki kolorowym prezentacjom i lubianym przez dzieci gadżetom (np. odblaskom) najmłodsi szybciej przyswajają zasady ruchu drogowego.

Akcja skierowana jest przede wszystkim do dzieci, ponieważ to właśnie w tej grupie wiekowej najłatwiej jest kształtować zachowania. Policjanci wierzą w zasadę: „Czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał”. Toteż Road Safety Days to znakomita okazja do utrwalania wśród najmłodszych prawidłowych i bezpiecznych postaw na drodze.

reklama

Głównym celem Road Safety Days jest dążenie do realizacji wizji zero, czyli do sytuacji, w której na drogach nie ma ofiar śmiertelnych. Działania są współtworzone i wspierane m.in. przez Komisję Europejską, Europejską Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (ETSC) i Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego (ROADPOL).

źródło: KPP Iława

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia