23 C
Olsztyn
sobota, 25 maja, 2024
reklama

Pierwszy Integracyjny Piknik Rodzinny Stowarzyszenia Osób Niesłyszących z udziałem policjantów

OstródaPierwszy Integracyjny Piknik Rodzinny Stowarzyszenia Osób Niesłyszących z udziałem policjantów

W minioną niedzielę w malowniczym Samborowie, w zachodnich Mazurach odbyło się wyjątkowe wydarzenie – I Integracyjny Piknik Rodzinny zorganizowany przez Stowarzyszenie Osób Niesłyszących. Wydarzenie to było okazją do świetnej zabawy i integracji, ale również do poznania kultury osób niesłyszących i złamania wielu stereotypów.

reklama

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie nie mogli przejść obojętnie obok tego niezwykłego przedsięwzięcia. Zdecydowali się nie tylko na uczestnictwo, ale i na uatrakcyjnienie programu pikniku. Przygotowali wiele atrakcji, z których największą popularnością cieszyły się pokazy sprzętu i wyposażenia policyjnego. Młodsi uczestnicy pikniku mieli okazje usiąść za kierownicą radiowozu, obejrzeć z bliska policyjny motocykl oraz codzienne wyposażenie policjanta gotowego do służby.

Pod namiotem profilaktycznym zorganizowano gry i zabawy edukacyjne dla dzieci, których niezwykłą bohaterką była Pola – postać znana z popularnej książki dla dzieci. Dzieci mogły także wykazać się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa, rozwiązując tematyczne krzyżówki i rebusy.

reklama

Policjanci informowali również o stronie internetowej Policja e-usługi, która ułatwia kontakt z policją – zwłaszcza osobom głuchym i słabosłyszącym. Portal udostępnia także on-line usługi tłumacza języka migowego, który jest dostępny w dni robocze w godzinach 8.00-20.00.

Nieszablonowe podejście stróżów prawa, którzy umiejętnie połączyli zabawę z edukacją i profilaktyką, na pewno przyczyniło się do pozytywnego obrazu policji wśród uczestników pikniku. Angażując się w takie inicjatywy, funkcjonariusze pokazali, że są aktywnymi i pomocnymi partnerami dla wszystkich obywateli.

źródło: KPP Ostróda

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia