19 C
Olsztyn
piątek, 14 czerwca, 2024
reklama

Oszustwa na portalach aukcyjnych – nowa forma wyłudzeń

MrągowoOszustwa na portalach aukcyjnych – nowa forma wyłudzeń

Upowszechnienie internetu powoduje wzrost zagrożeń w sieci, na które codziennie musimy zwrócić uwagę. Do największych niebezpieczeństw zaliczamy: wirusy, próby wyłudzeń danych czy systematyczne spamowanie skrzynek mailowych. W ostatnim czasie można zaobserwować wzmożone działania oszustów internetowych, którzy wykorzystują popularne portale zakupowe do swoich przestępczych działań.

reklama

Pierwszy alarm szybka reakcja na ogłoszenia

Niebezpieczne działania przestępców zaczynają się natychmiast po publikacji nowych ogłoszeń sprzedaży w internecie. W przeciągu kilku minut od momentu ukazania się oferty oszuści nawiązują kontakt, udając przyszłych nabywców. Mogą zainteresować się zarówno drogim przedmiotem, jak i małą tanią rzeczą.

Oszustwa pod przykrywką rzetelności

Działanie oszustów jest sprytne i uprzednio zaplanowane. Często przekonują swoje ofiary do siebie swoją szybką oraz zdecydowaną reakcją. W trakcie prowadzenia rozmów na temat transakcji oszuści wysyłają swoim ofiarom różne linki. Nieświadome niczego osoby, klikając w przesłane linki oraz wprowadzając swoje dane, umożliwiają oszustom dostęp do swojego konta bankowego, co zwykle kończy się jego błyskawicznym wyczyszczeniem.

reklama

Ostrożność to podstawa

Pamiętajmy – bezpieczeństwo w sieci powinno być naszym priorytetem. Powinniśmy zawsze zachować czujność i zdrowy rozsądek podczas kupna, sprzedaży lub zwykłego przeglądania stron internetowych. W trosce o nasze konta bankowe i poczucie bezpieczeństwa warto pamiętać o sprawdzaniu wszystkich linków, do których mamy dostęp oraz nigdy nie udostępniać naszych poufnych danych osobom trzecim.

źródło: KPP Mrągowo

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane