16 C
Olsztyn
sobota, 25 maja, 2024
reklama

18-latek zatrzymany za kradzież luksusowego samochodu o wartości 150 tys. zł

Olsztyn18-latek zatrzymany za kradzież luksusowego samochodu o wartości 150 tys. zł

reklama

W czwartek w nocy (31 sierpnia 2023 r.), dzięki błyskawicznemu działaniu policji, odzyskano skradzioną Toyotę o wartości ponad 150 tysięcy złotych. Wywiadowcy z Wydziału Zorganizowanego Miejskiego Komendy Miejskiej Policji (WZM KMP) w Olsztynie, we współpracy z funkcjonariuszami z Posterunku Policji w Dywitach i Komisariatu Policji w Dobrym Mieście, zatrzymali 18-letniego mieszkańca powiatu olsztyńskiego.

O sytuacji oficer dyżurny w Olsztynie został powiadomiony za pośrednictwem anonimowego zgłoszenia. Informator wskazywał na możliwość kradzieży samochodu zaparkowanego przed jednym z domów w Dywitach. Dzięki sprawnie przeprowadzonym działaniom operacyjnym, funkcjonariusze namierzyli pojazd poruszający się ulicami Olsztyna. Samochód następnie został odnaleziony zaparkowany już w Dywitach, a jego kierowca został zatrzymany na gorącym uczynku.

reklama

Według ustaleń, 18-letni mężczyzna wcześniej zabrał klucze do pojazdu, dzięki którym zyskał dostęp do wnętrza samochodu. Jak się później okazało, nie posiadał on uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Dodatkowo, ze względu na podejrzenie prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu lub środków odurzających, została mu pobrana krew do badań.

Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem i teraz czeka go proces sądowy. Grozi mu kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Ponadto nie uniknie odpowiedzialności za jazdę bez uprawnień oraz ewentualne prowadzenie pojazdu pod wpływem środków odurzających.

Auto zostało zwrócone właścicielowi, a dzięki skutecznym działaniom policji, mieszkańcy Dywit mogą poczuć się nieco bezpieczniej.

reklama

źródło: KMP Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

4 KOMENTARZY

4 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
lol
6 września 2023 10:59

Od kiedy to Toyota jest luksusowym samochodem? LOL 🙂

IKSDE
6 września 2023 09:41

Luksusowa toyota za 150k XDDDDDDDD

Polecane
Ogłoszenia