7 C
Olsztyn
wtorek, 27 lutego, 2024
reklama

55-latek z Pisza płacił za pracę budowlaną tytoniem bez akcyzy. Skarb Państwa stracił 25 000 zł

Pisz55-latek z Pisza płacił za pracę budowlaną tytoniem bez akcyzy. Skarb Państwa...

Unikanie podatków i cła poprzez posiadanie nielegalnych wyrobów akcyzowych ma poważne konsekwencje. Jest to doskonale widać na przykładzie 55-letniego mieszkańca Pisza. W jego mieszkaniu oraz garażu policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Piszu znaleźli i zabezpieczyli 46 worków strunowych z tytoniem oraz dwie plastikowe butelki o łącznej pojemności 1,8 l zawierające spirytus 93%.

reklama

Mężczyzna przyznał, że posiadał te towary bez odpowiedniego oznakowania i opodatkowania, aby mieć je pod ręką. Twierdził, że używał tytoniu jako formy płatności dla osób pomagających mu w pracach budowlanych. Ta forma nieortodoksyjnej “waluty” jednak nie zwalnia go od odpowiedzialności za unikanie płacenia wymaganego cła i podatków.

Policjanci oszacowali, że jego działania skutkowały stratą dla Skarbu Państwa wynoszącą ponad 25 000 złotych. Kwota ta odnosi się do nieuregulowanych należności w postaci cła i podatków. Po odkryciu nielegalnych aktywności 55-latka, ten został postawiony przed organami ścigania. Przyznał się do przedstawionego mu zarzutu i teraz stanie przed sądem jako osoba oskarżona o popełnienie przestępstwa skarbowego.

reklama

Ta sytuacja jest przypomnieniem, że nielegalne działania wielokrotnie prowadzą do poważnych konsekwencji prawnych. Skarb Państwa jest zaangażowany w monitorowanie i zwalczanie wszelkich form nielegalnej działalności, w tym przestępstw skarbowych. Przestępstwa te mają duży negatywny wpływ na ekonomię kraju, co ostatecznie wpływa na każdego obywatela. Dywersja finansowa ze skarbem państwa jest sprawa podlegającą celnikom którzy pracują ciężko, aby zapewnić, że wszyscy płacą ich należne podatki. Nielegalny tytoń i spirytus są tylko dwoma z wielu produktów, które często są przedmiotem takiej nielegalnej działalności.

źródło: KPP Pisz

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia