26 C
Olsztyn
wtorek, 18 czerwca, 2024
reklama

Znaleziony telefon okazał się gorącym towarem. 23-latek stanie przed sądem

IławaZnaleziony telefon okazał się gorącym towarem. 23-latek stanie przed sądem

Zarzuty kradzieży postawiono 23-letniemu mężczyźnie, który przywłaszczył znaleziony telefon komórkowy i następnie go sprzedał. Dochodzenie w tej sprawie prowadzone było przez funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Iławie, którzy współpracowali z Prokuraturą Rejonową w tym samym mieście. Mężczyzna będzie teraz musiał tłumaczyć się ze swojego zachowania przed sądem.

reklama

Śledztwo w tej sprawie rozpoczęło się, gdy w grudniu 2022 r. zgłoszono Policji zaginięcie telefonu komórkowego. W trakcie prowadzonych działań śledczy ustalili, że telefon jest obecnie używany przez mieszkańca Nowego Miasta Lubawskiego. Okazało się, że ten ostatni nabył telefon od 23-letniego mężczyzny, który był sprawcą kradzieży.

Po przeprowadzeniu przesłuchań i zebraniu materiału dowodowego, Policja była w stanie skierować zarzuty wobec mężczyzny. Dodatkowo, skradziony telefon został odzyskany i zwrócony prawowitemu właścicielowi.

reklama

Funkcjonariusze przypominają, że przywłaszczenie cudzej rzeczy jest przestępstwem, za które polski Kodeks karny przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

Podkreślają również, że zawsze należy zachować czujność i rozwagę podczas zakupów, zarówno w świecie realnym, jak i wirtualnym. Policja ostrzega przed łudzącymi “okazjami”, które mogą okazać się próbą sprzedaży skradzionych towarów. Choć cena może wydawać się atrakcyjna, konsekwencje mogą być poważne, zarówno dla sprzedającego, jak i nabywcy.

źródło: KPP Iława

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane