18 C
Olsztyn
sobota, 22 czerwca, 2024
reklama

Olsztyn: Włamywał się do pojazdów. Usłyszał 41 zarzutów

OlsztynOlsztyn: Włamywał się do pojazdów. Usłyszał 41 zarzutów

Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie wyjaśnili sprawę włamań i kradzieży, do których dochodziło w ostatnim czasie na terenie miasta. Sprawca włamywał się do zaparkowanych samochodów skąd zabierał głównie sprzęt elektroniczny i pieniądze. 34- latek został zatrzymany. Usłyszał łącznie 41 zarzutów włamań i usiłowań.

reklama

Policjanci z Olsztyna od lipca skrupulatnie pracowali nad włamaniami do pojazdów, które miały miejsce na terenie miasta. Funkcjonariusze zajmujący się tymi sprawami w trakcie prowadzonych czynności analizowali zebrany materiał dowodowy, sprawdzali każdą informację, która mogła przyczynić się do ich wyjaśnienia.

W miniony weekend, na podstawie ustaleń operacyjnych, kryminalni zatrzymali 34- letniego mężczyznę, podejrzewanego o dokonanie kradzieży z włamaniem do forda. W trakcie dalszych czynności ustalili, że ma on na sumieniu również włamania i usiłowania włamań do innych pojazdów na terenie Olsztyna, w okresie od lipca do października.

reklama

Z ich wnętrz zabierał przede wszystkim sprzęt elektroniczny i pieniądze. Skradzione przedmioty sprzedawał napotkanym na ulicy osobom po zaniżonej cenie.
Uzyskane w ten sposób pieniądze przeznaczał na używki.

Andrzej U. usłyszał łącznie 41 zarzutów, do których się przyznał. Działał w warunkach tzw. “recydywy”. Grozi mu kara nawet 15 lat pozbawienia wolności.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane