22 C
Olsztyn
wtorek, 23 lipca, 2024
reklama

Muzeum Warmii i Mazur przygotowuje grę i aplikację o Mikołaju Koperniku

OlsztynMuzeum Warmii i Mazur przygotowuje grę i aplikację o Mikołaju Koperniku

Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie szykuje film animowany, specjalną aplikację i grę komputerową o Mikołaju Koperniku. Wszystko to z okazji Roku Kopernika, którego 550. rocznicę urodzin obchodzimy w tym roku.

reklama

Projekt o nazwie „Mikołaj Kopernik na zamku w Olsztynie i jego tablica astronomiczna — dostosowanie Muzeum Warmii i Mazur do utrzymania dotychczasowej i prowadzenia nowoczesnej działalności kulturalnej” zakłada kilka elementów. Pierwszym z nich będzie gra o Mikołaju Koperniku. Pozwoli ona graczom na przeżycie realiów panujących w olsztyńskim zamku w czasach, kiedy mieszkał tam słynny astronom. Gra będzie dostępna za darmo i będzie można w nią zagrać przez przeglądarkę internetową na dowolnym systemie operacyjnym.

Drugim produktem jest aplikacja mobilna „Olsztyński zamek w czasach Kopernika”, która umożliwi użytkownikom zanurzyć się w przeszłość za pomocą technologii rozszerzonej rzeczywistości. Aplikacja będzie dostępna za darmo i będzie służyć jako przewodnik po wybranych miejscach związanych z życiem Mikołaja Kopernika.

reklama

Ostatnim elementem projektu jest film animowany, który opowiada o powstaniu tablicy astronomicznej oraz pracy nad głównym dziełem Kopernika „De revolutionibus…”. Film będzie wyświetlany w olsztyńskim zamku, ale także będzie dostępny online.

Grę, aplikację i film stworzy dla Muzeum Warmii i Mazur firma Chronospace, która ma na swoim koncie realizację podobnych projektów dla wielu znanych instytucji, takich jak Instytut Pamięci Narodowej, Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, Muzeum Czartoryskich w Puławach czy Zamek w Baranowie Sandomierskim. Pieniądze na realizację projektu Muzeum Warmii i Mazur pozyskało ze środków Programu Operacyjnego Warmia i Mazury 2014-2020.

Fot. Łukasz Kulicki/Muzeum Warmii i Mazur

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane