17 C
Olsztyn
sobota, 22 czerwca, 2024
reklama

Zagrożenie pogodowe w woj. warmińsko-mazurskim!

WiadomościZagrożenie pogodowe w woj. warmińsko-mazurskim!

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia w związku z nadciągającymi burzami z gradem. Komunikat dotyczy całego województwa warmińsko-mazurskiego.

reklama

Zgodnie z przewidywaniami, burze mogą przynieść ze sobą opady małego gradu oraz intensywne opady deszczu, dochodzące do 20-25 litrów wody na metr kwadratowy. Na piątek prognozowane są nieco mniejsze opady – około 15 litrów na metr kwadratowy. Podczas burz możliwe są również silne porywy wiatru, dochodzące do prędkości 60-65 kilometrów na godzinę, informuje dyżurny synoptyk z biura prognoz meteorologicznych w Białymstoku, Magdalena Pękala.

Pękala przewiduje, że niebezpieczne zjawiska pogodowe zaczną występować od godziny 12 w czwartek. W sześciu powiatach – działdowskim, iławskim, nidzickim, nowomiejskim, piskim i szczycieńskim – burze powinny zakończyć się przed godziną 21. Na pozostałym obszarze województwa warmińsko-mazurskiego, niepokojące warunki atmosferyczne mogą utrzymać się aż do północy.

reklama

Według IMGW, prawdopodobieństwo wystąpienia tych niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych szacuje się na 80-85%. Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że warunki są sprzyjające dla pojawienia się takich zjawisk, które mogą powodować straty materialne, jak również stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia mieszkańców.

Wszyscy mieszkańcy województwa warmińsko-mazurskiego powinni zachować ostrożność i śledzić aktualne komunikaty oraz prognozy pogody.

źródło: PAP

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
///
15 czerwca 2023 11:03

Komunikat: Uwaga pokropi

jurek
15 czerwca 2023 09:53

mazurksim – pełna amatorszczyzna, żałosne

Polecane