18 C
Olsztyn
czwartek, 25 lipca, 2024
reklama

Zaginęła 7-latka. Opiekowali się nią całkowicie pijani dziadkowie

PiszZaginęła 7-latka. Opiekowali się nią całkowicie pijani dziadkowie

Podczas gdy matka 7-letniej dziewczynki była w pracy, dziewczynka bez ostrzeżenia wyszła z domu, pozostawiając rodzeństwo i dziadków. Okazało się, że jej opiekunowie byli pijani.

reklama

Poszukiwania

Po powrocie do domu zaniepokojona matka, nie mogąc odnaleźć córki, skontaktowała się z policją z Pisza. Po otrzymaniu zgłoszenia o zaginionej dziewczynce funkcjonariusze przystąpili do intensywnych poszukiwań. Po przeczesaniu terenu wokół domu dziadków i sprawdzeniu lokalnych dróg odnaleźli dziewczynkę na drzewie niedaleko domu. Pomimo jej nieobecności, dziewczynka była zdrowa.

Nieodpowiedzialność opiekunów

Wśród wzrastającego zaniepokojenia o los dziewczynki, na jaw wyszedł szokujący fakt, że dziadkowie, którzy mieli opiekować się dziećmi, byli pod silnym wpływem alkoholu. Badanie wykazało, że 69-letni dziadek miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie, a 61-letnia babcia prawie 2 promile. W związku z tym oboje zostali zatrzymani.

reklama

Dalsze śledztwo

Policja nadal prowadzi śledztwo w sprawie tego, czy dziadkowie dopuścili się przestępstwa narażenia wnuków na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia, bądź popełnili wykroczenie dopuszczenia do przebywania małoletnich w niebezpiecznych okolicznościach.

źródło: KPP Pisz

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Wiechu
7 czerwca 2023 10:00

Pewnie dostali 13 plus ➕

Polecane