23 C
Olsztyn
sobota, 25 maja, 2024
reklama

Zdrowe napoje na upalne dni

Materiał zewnętrznyZdrowe napoje na upalne dni

Wiosna i lato to czas, kiedy należy szczególnie zadbać o prawidłowe nawadnianie organizmu. Nie chodzi tu wyłącznie o wysoką temperaturę otoczenia, która wzmaga pragnienie. Gdy na zewnątrz robi się przyjemnie ciepło, znacznie chętniej podejmujemy wszelkiego rodzaju aktywności. Już zwykły spacer sprawia, że musimy dostarczyć do organizmu więcej płynów, a gdy w planie pojawiają się zajęcia sportowe, zapotrzebowanie na wodę zwiększa się jeszcze bardziej. Jakie zdrowe napoje warto wybrać na upalne dni? Poniżej odpowiadamy na to pytanie.

reklama

Wysokiej jakości woda to najlepszy płyn dla organizmu. Niezwykle skutecznie nawadnia tkanki, wspomaga proces usuwania toksyn, a przy tym wykazuje zerową wartość kaloryczną, więc nie doprowadza do niechcianego wzrostu masy ciała. Czasami bywa jednak tak, że gdy z nieba leje się żar, nachodzi nas ochota na coś orzeźwiającego, co zachwyca nie tylko wartościowymi właściwościami, ale także wybornym smakiem. Słodkie napoje, gazowane i bez bąbelków, nie są dobrym wyborem. Takie produkty są wzbogacane o cukier, a ich faktyczna wartość dla organizmu jest właściwie żadna. Zatem, czym warto ugasić pragnienie?

Woda powinna być podstawowym płynem w ciągu dnia

Zanim wymienimy najlepsze zdrowe napoje na upały, najpierw kilka słów o wodzie. To właśnie ona powinna spełniać funkcję podstawowego płynu, który przyjmujemy w ciągu dnia. Czy woda źródlana będzie odpowiednim wyborem? Oczywiście, że tak. Warto jednak pamiętać, że gdy z nieba leje się żar, pocimy się nieco intensywniej. Wraz z potem organizm traci cenne związki mineralne, które są mu niezbędne do prawidłowego funkcjonowania. Z tego względu, warto sięgnąć po wodę mineralną.

reklama

Najlepsze wody mineralne to takie, które mogą być pite przez wszystkich, bez żadnych ograniczeń wiekowych, a zawarte w nich składniki wywierają korzystny wpływ na układ sercowo-naczyniowy. Mając to na względzie, należy uznać, że świetnym wyborem będzie wariant o średnim stopniu zmineralizowania. Polecamy najlepsze wody mineralne z osheeshop.eu. Produkty sygnowane marką Kinga Pienińska charakteryzują się wyśmienitym górskim smakiem i najwyższą jakością.

Zdrowe napoje – gdy przychodzi ochota na coś ze smakiem

Co zamiast wody? Na przykład napoje witaminowe. Witaminy i minerały, choć nie wykazują właściwości odżywczych, są nam niezbędne. To właśnie mikroskładniki warunkują prawidłowość funkcji zachodzących w ustroju. Ich odpowiednia podaż wpływa nie tylko na kondycję skóry włosów i paznokci, ale także na układ wzrokowy, nerwowy, sercowo-naczyniowy, immunologiczny i każdy inny. Napoje witaminowe nie tylko skutecznie nawadniają organizm, ale także dostarczają mu wszystkich niezbędnych organicznych związków.

Coś dla osób aktywnych, które liczą każdą kalorię? Proszę bardzo – izotonik bez cukru. Napój wzbogacony o cenne elektrolity wykazuje wyjątkową przydatność w warunkach wzmożonego wysiłku fizycznego, bo poza tym, że niezwykle skutecznie gasi pragnienie, nawadnia organizm skuteczniej niż woda, wyrównując poziom elektrolitów, które tracimy wraz z potem. Izotonik bez cukru od OSHEE jest dodatkowo wzbogacony o cenne witaminy z grupy B, warunkujące prawidłową funkcję układu nerwowego i wspomagające procesy regeneracyjne. 

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia