Zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem do samochodu usłyszał 23-letni mieszkaniec Ełku, który próbował dostać się do wnętrza pojazdu, żeby ukraść z niego wartościowe rzeczy. 23-latek został ujęty dzięki szybkiej reakcji świadka. Mężczyzna swoje zachowanie tłumaczył wpływem alkoholu.

Policjanci otrzymali zgłoszenie o próbie włamania się do samochodu. Młody mężczyzna został ujęty dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji świadka i wkrótce przekazany interweniującym policjantom. Całe zajście zarejestrowały także kamery monitoringu.

Okazało się, że 23-letni mieszkaniec Ełku wspólnie z kolegą zauważyli zaparkowany na parkingu samochód. Korzystając z okazji, że w pobliżu nie było innych pojazdów i innych osób jeden z mężczyzn postanowił włamać się do jego wnętrza. Jak sam przyznał, chciał sprawdzić, czy nie ma tam cennych przedmiotów, które możnaby ukraść.

23-latek w chwili zatrzymania miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem.

Jest to kolejne tego typu przestępstwo, którego dopuścił się mężczyzna, dlatego odpowie w warunkach tzw. recydywy.

Kodeks karny przewiduje za to karę nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Przeczytaj także:

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze