fbpx

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

sobota, 27 lutego, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

Mieszkańcy ul. Mroza z nowym ciepłociągiem

Wiadomości Mieszkańcy ul. Mroza z nowym ciepłociągiem

Wcześniej niż planowano zakończyła się modernizacja ciepłowniczej sieci przy ul. Mroza. Prace prowadzone były w dwóch etapach.

Modernizacja oznacza, że ciepło do okolicznych mieszkań docierać będzie nowoczesną i bezpieczną siecią. W sierpniu i we wrześniu przebudowano ją na łącznie 280 metrach – informuje olsztyński ratusz.

Przebudowa tak kluczowego odcinka sieci wiązała się z przerwami w dostawie ciepłej wody do dużej liczby odbiorców, mieszkańców ulic m. in. Piotrowskiego, Kujawskiej i Pomorskiej – mówi kierownik Działu Budowy Sieci MPEC Olsztyn, Sławomir Obiedziński. – To szczególnie mobilizowało nas do jak najszybszego zakończenia prac.

W ramach modernizacji usunięto tradycyjną sieć kanałową i betonowe kanały, a później ułożono i podłączono preizolowane rury. Nowoczesna technologia oznacza minimalizację ryzyka awarii, zwiększa efektywność przesyłu i pozwala na bieżące monitorowanie sieci.

Olsztyński MPEC już teraz planuje modernizację kolejnego, tym razem 200-metrowego, odcinka ciepłociągu przy ul. Mroza.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x