12 C
Olsztyn
piątek, 2 czerwca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Wyposażenie warsztatu samochodowego, czyli jak przygotować się na sezon wymiany opon

Materiał partneraWyposażenie warsztatu samochodowego, czyli jak przygotować się na sezon wymiany opon

Sezon wiosenny to czas, kiedy kierowcy decydują się na wymianę opon. Wówczas zastanawiają się oni, który warsztat samochodowy wybrać. Paradoksalnie, to nie cena jest najważniejszym wyznacznikiem tego, gdzie zdecydują się oni wykonać tę usługę. Znaczenie ma wiele innych czynników, od doświadczenia osoby prowadzącej warsztat na jego wyposażeniu kończąc. Tym samym, jeśli właściciel warsztatu samochodowego chce mieć pewność, że nie zabraknie mu chętnych na wymianę opon, dobrze jest zadbać o odpowiednie wyposażenie warsztatu.

reklama

Sprzęt warsztatowy, czyli co warto mieć na wyposażeniu?

Do przeprowadzenia profesjonalnej wymiany opon, niezbędny jest profesjonalny sprzęt warsztatowy renomowanych marek. Najczęściej właściciele warsztatów samochodowych wybierają sprzęt warsztatowy marki Butler. Równie popularna jest marka Rtec czy Cormach. Wynika to przede wszystkim z tego, że sprzęt warsztatowy wyżej wymienionych marek wyróżnia się bardzo dobrymi parametrami technicznymi, co ma kluczowe znaczenie, jeśli chodzi o jakość świadczonych przez wybrany warsztat samochodowy usług. O jakie urządzenia powinien jednak zadbać właściciel profesjonalnego warsztatu samochodowego?

Montażownica opon – to podstawa

Wymiana opon na nowe wymaga zastosowania profesjonalnego sprzętu. Podstawą jest oczywiście montażownica opon. Za jej pomocą pracownik warsztatu jest w stanie sprawnie, szybko a co najważniejsze – prawidłowo, nie tylko zdemontować stare opony, ale również założyć nowe. To zdecydowanie wygodniejsze rozwiązanie niż wykonywanie tej czynności przy użyciu wkrętaków czy innych, ręcznych narzędzi. Profesjonalna montażownica opon marki Rtec lub Cormach, nie tylko sprawi, że usługa zostanie zrealizowana w zdecydowanie krótszym czasie, ale też pozwoli na to, aby w ciągu jednego dnia pracy obsłużyć większą ilość klientów. To z kolei realnie przełoży się na zwiększenie dochodów danego warsztatu samochodowego. 

reklama

Wyważarka do kół – dlaczego jest tak ważna?

Wymiana opon jest usługą, która ma nie tylko zapewnić większy komfort jazdy kierowcy, ale również i bezpieczeństwo. Z tego też względu, przed założeniem nowych opon należy je prawidłowo wyważyć. Pozwoli to uniknąć nieprzyjemnych zdarzeń na drodze a nawet poważnych wypadków. Z tego też względu, odpowiedzialny właściciel warsztatu samochodowego zadba o to, aby na wyposażeniu jego firmy nie zabrakło urządzenia, którym jest profesjonalna wyważarka do opon. Przy jej użyciu, bez najmniejszego problemu i w niezwykle krótkim czasie, będzie on w stanie prawidłowo wyważyć opony. W dalszej perspektywie przełoży się to z całą pewnością na bezpieczeństwo i komfort jazdy kierowcy, który – mając w pamięci dobrze i sprawnie wykonaną usługę – z pewnością niejednokrotnie wróci do wybranego warsztatu w razie konieczności. 

Podnośnik samochodowy – jaki wybrać i który będzie najlepszy?

Ostatnim, choć zdecydowanie nie najmniej istotnym urządzeniem, którego nie może zabraknąć w dobrze wyposażonym jest profesjonalny podnośnik samochodowy. To, który z jego rodzajów będzie zdecydowanie najlepszy, indywidualnie oceni właściciel warsztatu samochodowego. Wybór jest jednak duży, szczególnie, kiedy pod uwagę jest brany podnośnik samochodowy marki Rtec, Butler lub Winntec. Do najczęściej wybieranych rodzajów podnośników samochodowych zaliczamy oczywiście podnośnik samochodowy hydrauliczny. Wyróżnia się on sprawnością pracy, a dodatkowo niską awaryjnością. Równie popularny jest też jednak podnośnik dwukolumnowy lub typu żaba. Modele te opierają się na tradycyjnej technologii, która niejednokrotnie się sprawdziła w wielu, renomowanych warsztatach samochodowych. 

reklama

Wybór urządzeń, które zdecydowanie powinny znaleźć się na wyposażeniu profesjonalnych warsztatów samochodowych jest zatem bardzo dużo. Trzeba jednak pamiętać, że niezależnie od wybranego modelu, to rolą właściciela warsztatu jest dopasowanie ich w taki sposób, aby spełniały one swoją funkcję. Zakup urządzeń pochodzących od renomowanych producentów, to z pewnością dobra droga.

Firma Bogusz z siedzibą w Bielsko-Biała jest czołowym dystrybutorem urządzeń dla wulkanizacji i salonów samochodowych, na ich stronie sklepu www.bogusz-bls.pl można zakupić sprzęt warsztatowy oraz materiały wulkanizacyjne i inne niezbędne narzędzia.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia