27 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 maja, 2024
reklama

Bohaterowie Olsztyna! Policjanci ratują życie mężczyzny na ulicy

OlsztynBohaterowie Olsztyna! Policjanci ratują życie mężczyzny na ulicy

Policjanci z olsztyńskiej drogówki dzięki szybkiej reakcji uratowali życie mężczyźnie. W trakcie pełnionej służby mł. asp. Janusz Metera i st. post. Karol Wróblewski zauważyli mężczyznę, który potrzebował pomocy. Udzielili mu pomocy przedmedycznej i przekazali go zespołowi ratownictwa medycznego.

reklama

Mężczyzna zasłabł na ulicy

Do zdarzenia doszło w środę (8.03.2023). W trakcie pełnienia służby w Olsztynie funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie na ul. Dąbrowszczaków zauważyli mężczyznę, który zasłabł. Upadł on na chodnik oraz miał symptomy, które świadczyły o ataku epilepsji.

Mł. asp. Janusz Metera oraz st. post. Karol Wróblewski podbiegli do mężczyzny i udzielili poszkodowanemu pierwszej pomocy przedmedycznej. Następnie wezwali zespół ratownictwa medycznego. Mężczyzna został przewieziony do szpitala.

reklama

Pierwsza pomoc przedmedyczna

Odpowiednie umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej stanowią ważny element wyszkolenia policjantów. Funkcjonariusze zdobywają wiedzę w tym zakresie najpierw na etapie szkolenia podstawowego, a następnie w kolejnych latach uzupełniają ją.

źródło: KMP Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

3 KOMENTARZY

3 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Anonimowo
14 marca 2023 17:19

Jaki bohater takie bohaterstwo

Anonimowo
14 marca 2023 13:07

Akurat w przypadku ataku epilepsji pierwsza pomoc przedmedyczna ogranicza się do zapewnienie spokoju poszkodowanemu. Nic nie można zrobić poza wygodnym ułożeniem. Takie sobie to bohaterstwo…

Polecane
Ogłoszenia