9 C
Olsztyn
poniedziałek, 20 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Bohaterowie Olsztyna! Policjanci ratują życie mężczyzny na ulicy

OlsztynBohaterowie Olsztyna! Policjanci ratują życie mężczyzny na ulicy

Policjanci z olsztyńskiej drogówki dzięki szybkiej reakcji uratowali życie mężczyźnie. W trakcie pełnionej służby mł. asp. Janusz Metera i st. post. Karol Wróblewski zauważyli mężczyznę, który potrzebował pomocy. Udzielili mu pomocy przedmedycznej i przekazali go zespołowi ratownictwa medycznego.

Mężczyzna zasłabł na ulicy

reklama

Do zdarzenia doszło w środę (8.03.2023). W trakcie pełnienia służby w Olsztynie funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie na ul. Dąbrowszczaków zauważyli mężczyznę, który zasłabł. Upadł on na chodnik oraz miał symptomy, które świadczyły o ataku epilepsji.

Mł. asp. Janusz Metera oraz st. post. Karol Wróblewski podbiegli do mężczyzny i udzielili poszkodowanemu pierwszej pomocy przedmedycznej. Następnie wezwali zespół ratownictwa medycznego. Mężczyzna został przewieziony do szpitala.

Policjanci pomogli rodzącej kobiecie w szybkim dotarciu do szpitala

Pierwsza pomoc przedmedyczna

reklama

Odpowiednie umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej stanowią ważny element wyszkolenia policjantów. Funkcjonariusze zdobywają wiedzę w tym zakresie najpierw na etapie szkolenia podstawowego, a następnie w kolejnych latach uzupełniają ją.

źródło: KMP Olsztyn

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

3 KOMENTARZY

3 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Anonimowo
14 marca 2023 17:19

Jaki bohater takie bohaterstwo

Anonimowo
14 marca 2023 13:07

Akurat w przypadku ataku epilepsji pierwsza pomoc przedmedyczna ogranicza się do zapewnienie spokoju poszkodowanemu. Nic nie można zrobić poza wygodnym ułożeniem. Takie sobie to bohaterstwo…

Popularne
Ogłoszenia

„Alpiniści dla WOŚP” w odwiedzinach u pacjentów Szpitala Dziecięcego

Smutna wiadomość. Zmarła 5-letnia Zuzia