7 C
Olsztyn
wtorek, 21 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Ulica Knosały zyska nowy wygląd. Powstaną kolejne bloki przy Parku Centralnym

OlsztynUlica Knosały zyska nowy wygląd. Powstaną kolejne bloki przy Parku Centralnym

Na ulicy Knosały w Olsztynie pojawią się nowe budynki. Jednym z nich będzie budynek jednorodzinny, drugim wielorodzinnym. Decyzja w tej sprawie została już wydana.

Nowe budynki

reklama

W grudniu ubiegłego roku ratusz wydał dwa pozwolenia na budowę budynków. Jednego wielorodzinnego i drugiego jednorodzinnego. Budynek wielorodzinny będzie miał wysokość 14,65 metra wysokości. Będzie miał trzy piętra, na których znajdzie się 21 mieszkań. Na parterze ma się znajdować lokal usługowy. Ma się również znaleźć garaż podziemny, na 25 miejsc parkingowych, z tego 22 dla lokali mieszkalnych i 3 dla lokali usługowych. Dodatkowo mają powstać dwa miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych. Obok ma powstać dom jednorodzinny o wysokości 15,45 metra.

Zakole Łyny

Pod koniec XIX wieku zaczęła powstawać dzielnica przemysłowa w pobliżu zakola Łyny. Obecnie przypomina o tym dawny tartak Raphaelsonów, Został on przekształcony w jeden z budynków Centrum Techniki i Rozwoju Regionu oraz Muzeum Nowoczesności. W XX wieku w pobliżu działały gazownia, zajezdnia trolejbusowa, MPK, jak również liczne składy i magazyny. W późniejszych latach mieściły się tu garaże.

Powstanie nowy park w Olsztynie
reklama

W 2013 roku zakończyła się rekultywacja terenu. Dzięki temu nastąpiło uatrakcyjnienie zakola Łyny i doszło do powstania nowego osiedla. Teren stał się atrakcyjny zarówno dla deweloperów, jak i dla mieszkańców.

źródło: Olsztyn.com.pl

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

5 KOMENTARZY

5 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
olo
22 lutego 2023 14:28

budynek jednorodzinny ma być wyższy nić wielorodzinny??? a kto zamieszka w tym pałacu?

Tralala
22 lutego 2023 13:38

I to wszystko tylko za 10%

Popularne
Ogłoszenia

Na Warmii i Mazurach przybywa tradycyjnych domów

Na Warmii i Mazurach przybywa tradycyjnych domów