12.7 C
Olsztyn
piątek, 24 Maj, 2019
reklama

Olsztynianie podpowiedzą, jak rewitalizować miasto

Strona główna Wiadomości Olsztynianie podpowiedzą, jak rewitalizować miasto
reklama

Miejskie władze sprawdziły, jak olsztynianie rozumieją pojęcie rewitalizacji oraz jakie najważniejsze problemy powinna rozwiązywać. Już w czwartek (24.09) odbędzie się spotkanie w tej sprawie.  

Rezultaty badań ratusz przedstawił na Platformie Konsultacji Społecznych. Co przede wszystkim z nich wynika? Znaczna część badanych jako największy problem Olsztyna wskazała brak miejsc pracy, a także nie najlepszą infrastrukturę miejską – zaniedbane osiedla, niszczejące budynki. Jednocześnie na pytanie, z czym kojarzy się proces rewitalizacji, najczęściej wskazywano poprawę jakości oraz stanu technicznego przestrzeni publicznej, a także remonty zabytków. Zdaniem olsztynian osiedlem, które najpilniej potrzebuje działań, jest Zatorze.

reklama

Z przeprowadzonych badań wynika też, że pojęcie rewitalizacji nie jest do końca właściwie rozumiane. Dlatego pracownicy Urzędu Miasta zapraszają na spotkanie konsultacyjne, które odbędzie się w czwartek (24.09) o godz. 17 w koszarach Funka przy ul. Kasprowicza 4 w Olsztynie.

Dyskusja będzie dotyczyła nie tylko samego pojęcia „rewitalizacji” – zostaną także przedstawione wstępne wyniki diagnozy stanu miasta, która będzie podstawą wytyczenia obszarów działań w Miejskim Programie Rewitalizacji Olsztyna 2020.

reklama
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

zobacz również

RABATOL.PL

rekalma