-1 C
Olsztyn
środa, 8 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

GDDKiA wybrała firmę do dokumentacji rozbudowy DK 51

BartoszyceGDDKiA wybrała firmę do dokumentacji rozbudowy DK 51

Firma Value Engineering z Warszawy opracuje dokumentację rozbudowy 30 km drogi krajowej nr 51 pomiędzy Bartoszycami i Wichrowem – podał olsztyński oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

reklama

Rzecznik prasowy olsztyńskiej GDDKiA Karol Głębocki poinformował, że wykonanie dokumentacji dla odcinka Bartoszyce – Lidzbark Warmiński wyceniono na kwotę 3,9 mln zł, a dla odcinka Lidzbark Warmiński – Wichrowo na blisko 3 mln zł.

„Termin wykonania dokumentacji projektowej dla rozbudowy drogi krajowej nr 51 wynosi 30 miesięcy dla odcinka Bartoszyce – Lidzbark Warmiński i 28 miesięcy dla odcinka Lidzbark Warmiński – Wichrowo. Jeśli nie zostaną złożone odwołania, to jeszcze w styczniu br. planujemy podpisać z tym wykonawcą umowę” – zapowiedział Głębocki.

GDDKiA ogłosiła przetargi na dwa odcinki drogi S16
reklama

W ramach prac na DK 51, która prowadzi do granicy z Rosją ma być wykonana nowa konstrukcja nawierzchni o dopuszczalnym nacisku 11,5 ton na oś. Przebudowane będą skrzyżowania, powstaną chodniki i ciągi pieszo-rowerowe, zatoki autobusowe oraz oświetlenie drogowe.

„Celem rozbudowy drogi krajowej nr 51 jest podniesienie bezpieczeństwa ruchu drogowego i poprawienie warunków przejazdu tranzytowego oraz lokalnego. Będzie to możliwe dzięki polepszeniu warunków techniczno-użytkowych drogi, a w szczególności wzmocnieniu konstrukcji nawierzchni i poprawie geometrii drogi” – dodał Głębocki.

reklama

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama

4 KOMENTARZY

4 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Suweren1965
5 stycznia 2023 09:18

Może w końcu coś się ruszy! Tlu ludzi na tej trasie zginęło …
Miedzy innymi mój sąsiad i ojciec mojej koleżanki z podstawówki.
Pochodzę z Lidzbarka Warmińskiego.

Kornel
4 stycznia 2023 07:21

51 cała zaraz będzie zmodernizowana. Od Bartoszyc aż do Olsztyna. To spowoduje że jeszcze więcej pojazdów przerzuci się na tą drogę … a to finalnie spowoduje większy ruch od strony Dywit …. Konkludując , bez północnej obwodnicy Olsztyna ten wjazd stanie na wieki wieków.

Popularne

O tej warmińskiej drodze rowerowej pisał cały świat