-2 C
Olsztyn
piątek, 3 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Powiat bartoszycki pod śniegiem – uczniowie nie dojechali do szkół, ciężarówki zablokowały ronda i skrzyżowania

BartoszycePowiat bartoszycki pod śniegiem - uczniowie nie dojechali do szkół, ciężarówki zablokowały...

Bardzo trudna sytuacja po intensywnych opadach śniegu występuje we wtorek w powiecie bartoszyckim (warmińsko-mazurskie). Uczniowie i nauczyciele nie dojechali do szkół, osiedla są zasypane, a ciężarówki w Bartoszycach sparaliżowały miasto – poinformował komendant KP PSP w Bartoszycach st. bryg. Andrzej Harhaj.

reklama

Jak podał komendant Harhaj, w powiecie bartoszyckim spadło ok. 60 centymetrów śniegu. Uczniowie i nauczyciele nie dojechali do szkół. Szkoły w Bartoszycach, Górowie Iławeckim i Sępopolu są zamknięte – wskazał.

Osiedla są zasypane, jeśli jakiś samochód zdoła wyjechać, to ruch odbywa się w jednym kierunku, ponieważ jest tak dużo śniegu – podał komendant. Chodniki są zasypane. W Bartoszycach ciężarówki, które nie mogły pokonać skrzyżowań i rond, sparaliżowały miasto.

reklama

W Sędławkach śnieg uszkodził konstrukcję dachu i poszycie na hali magazynowej przy zakładzie produkcyjnym. Pracownicy się ewakuowali a nadzór budowlany zdecyduje, czy hala może być użytkowana.

Pogoda na Sylwestra. Fatalna prognoza

„Sytuacja na drogach jest dramatyczna. Jesteśmy w kontakcie z zarządzaniem kryzysowym starostwa i gmin, w razie potrzeby będziemy dysponować swoje służby, by wspomóc np. karetki” – dodał komendant.

reklama

Dyrektor szkoły z językiem ukraińskim w Górowie Iławeckim Olga Sycz powiedziała, że do jej szkoły nie dojechało do pracy 80 proc nauczycieli. Dzieci w internacie pozostają w placówce, dzieci z młodszych klas mają lekcje łączone.

„Spadło ok. 70 cm. śniegu. Miasto jest sparaliżowane; chodnikami nie można przejść, samochody nie wyjeżdżają” – dodała. 

źródło: PAP, fot. PAP/Tomasz Waszczuk

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne

Warmińsko-mazurskie. Lód na drogach, śliskie chodniki, wiele kolizji