-2 C
Olsztyn
piątek, 3 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Jezdnia jest całkowicie zablokowana. Na drodze S7 doszło do kolizji 2 pojazdów ciężarowych

NidzicaJezdnia jest całkowicie zablokowana. Na drodze S7 doszło do kolizji 2 pojazdów...

Błoto pośniegowe zalega we wtorek na większości dróg krajowych na Warmii i Mazurach. Drogi są lokalnie śliskie – podał dyżurny punktu informacji drogowej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Olsztynie.

reklama

Na S7 między Olsztynkiem a Nidzicą w miejscowości Rączki doszło rano do zderzenia dwóch aut ciężarowych. Jedno auto wypadło z drogi, drugie stoi na lewym pasie. Nie ma informacji o osobach poszkodowanych. Droga jest zablokowana. Policja organizuje objazd starodrożem przez węzeł Rączki – Nidzica północ w k. Warszawy. Utrudnienia mogą potrwać ok. 2 godzin.

Po nocnych intensywnych opadach śniegu, we wtorek rano wszystkie drogi krajowe są przejezdne, choć na większości występuje błoto pośniegowe. Droga krajowa nr 53 między Olsztynem a Szczytnem jest czarna i mokra – podał dyżurny.

Drogowy paraliż między Orzyszem a Ełkiem- kilka aut w rowie
reklama

Na drogach krajowych jeździ obecnie 70 jednostek sprzętu do odśnieżania: solarek i pługów. Na bieżąco usuwają błoto pośniegowe z jezdni. W nocy, kiedy nad regionem przechodziły intensywne opady śniegu, do usuwania skutków śnieżycy skierowano 90 pługów i solarek.

Jak podał we wtorek rzecznik wojewody warmińsko-mazurskiego Krzysztof Guzek, bez prądu na terenie województwa jest 340 odbiorców. Na drogach wojewódzkich są bardzo trudne warunki; na wszystkich zalega zajeżdżony śnieg.

reklama

IMGW odwołał we wtorek rano ostrzeżenia o zamieciach, śnieżycach i intensywnych opadach śniegu.

Jak przekazał dyżurny z GDDKiA, synoptycy IMGW przewidują we wtorek lokalne opady śniegu. Wiatr będzie wiał z prędkością do 55 km na godz.

Jezdnia jest całkowicie zablokowana. Na drodze S7 doszło do kolizji 2 pojazdów ciężarowych ruch drogowy Nidzica, Wiadomości

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama

5 KOMENTARZY

5 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
kk
13 grudnia 2022 08:52

Trole jeżdżące złomami na łysych oponach – kierowcy ciężarówek. Najgorszy sort kierowcy, zaraz po nich wsio-taksówkarze.

Popularne

Publikujemy to nagranie ku przestrodze. Dziwne zachowanie kierującej na pasach