fbpx
-0 C
Olsztyn
niedziela, 4 grudnia, 2022
reklama

Ofiara śmiertelna czadu. To 63-letni mężczyzna

ElblągOfiara śmiertelna czadu. To 63-letni mężczyzna

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

W środę w Leżajsku (woj. podkarpackie) w mieszkaniu budynku wielorodzinnego czadem zatruła się 45-letnia kobieta, a w miejscowości Pogrodzie (woj. warmińsko-mazurskie ) 63-letni mężczyzna – poinformował w czwartek rzecznik KG PSP bryg. Karol Kierzkowski.

Strażacy przekazali w czwartek na Twitterze, że od początku października wyjeżdżali do 463 interwencji w związku z emisją tlenku węgla. W wyniku zatrucia czadem życie straciło 14 osób, a 131 zostało rannych.

Jak przekazał w czwartek rzecznik KG PSP bryg. Karol Kierzkowski, w środę w Leżajsku (woj. podkarpackie) w mieszkaniu w budynku wielorodzinnym czadem zatruła się 45-letnia kobieta, a w miejscowości Pogrodzie (woj. warmińsko-mazurskie ) 63-letni mężczyzna.

Czad czyli tlenek węgla jest gazem bezwonnym, bezbarwnym i pozbawionym smaku. W układzie oddechowym człowieka wiąże się z hemoglobiną 250 razy szybciej niż tlen, blokując dopływ tlenu do organizmu. Objawami lżejszego zatrucia są ból i zawroty głowy, osłabienie i nudności. Następstwem ostrego zatrucia – przy dużych stężeniach tego gazu – może być nieodwracalne uszkodzenie ośrodkowego układu nerwowego, niewydolność krążeniowo-oddechowa i śmierć.

Znaleziono znanego przedsiębiorcę z raną postrzałową. Niestety już nie żył

Czad powstaje podczas procesu niepełnego spalania materiałów palnych, które występuje przy niedostatku tlenu w otaczającej atmosferze. Ma silne właściwości toksyczne.

Strażacy przypominają o instalacji w budynkach czujek wykrywających obecność czadu.

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze