17 C
Olsztyn
czwartek, 18 lipca, 2024
reklama

Zmarł Jerzy Połomski – legenda polskiej piosenki 

KrajZmarł Jerzy Połomski - legenda polskiej piosenki 

Jerzy Połomski, piosenkarz, zmarł w wieku 89 lat w Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie 1 marca 2021 roku. Połomski to legenda polskiej muzyki, wśród jego piosenek znajdują się takie hity jak “Cała sala śpiewa” i “Bo z dziewczynami”.

reklama

Jerzy Połomski urodził się w Radomiu jako Jerzy Pająk. Ukończył Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie, gdzie działał jako aktor, a także uczył się śpiewu u Wandy Wermińskiej i Marii Mokrzyckiej w interpretacji piosenek u Ludwika Sempolińskiego.

W czasie swojej kariery Połomski stał się jednym z najpopularniejszych artystów estradowych w Polsce, szczególną popularność zdobył w latach 60. i 70., kontynuując swoją karierę również w kolejnych dziesięcioleciach. Był zdobywcą wielu nagród, wyróżnień i odznaczeń, m.in. Złotego Krzyża Zasługi oraz Złotego Medalu “Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

reklama

Jerzy Połomski był jednym z najdłużej aktywnych na scenie polskich piosenkarzy. “Moim największym sukcesem jest chyba to, że trwam, że rodacy ciągle chcą mnie słuchać. W tym zawodzie łatwo się debiutuje. Trudniej się w nim utrzymać” – mówił.

Jerzy Połomski zmarł w wieku 89 lat w Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie 1 marca 2021 roku.

źródło: PAP

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane