3 C
Olsztyn
wtorek, 23 kwietnia, 2024
reklama

34-latek zgasił swoim autem światło na ul. Sielskiej. Nagranie ITS

Olsztyn34-latek zgasił swoim autem światło na ul. Sielskiej. Nagranie ITS

Niestety kierowcy – szczególnie ci najmniej odpowiedzialni – dbają o to, by policjanci mieli ręce pełne roboty. Na ulicy Sielskiej nietrzeźwy kierowca doprowadził do kolizji, choć zgodnie z orzeczonym zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych, nie powinien znaleźć się na siedzeniu kierowcy.

reklama

W środę (09.11.2022 r.) o godz. 2:30 kierujący osobowym audi 34-latek, jadąc ul. Sielską od ul. Lotniczej w kierunku ul. Miłej, doprowadził do zdarzenia drogowego. Ze wstępnych ustaleń policjantów z Olsztyna, którzy przyjechali na miejsce, wynikało, że mężczyzna znajdował się w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wykazało ponad promil alkoholu w jego organizmie. 

Mężczyzna w trakcie jazdy nie dostosował prędkości do warunków ruchu i uderzył w latarnię znajdującą się na pasie oddzielającym jezdnię. Następnie przejechał dwa pasy ruchu w przeciwnym kierunku i zjechał na pobocze, wywracając swój pojazd.

reklama

*nagranie ITS

Okazało się, że 34- latek  wsiadł za kierownicę mimo posiadanego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Z relacji świadka wynikało, że 34-latek po zdarzeniu próbował oddalić się z miejsca. Po chwili został ujęty przez świadka i interweniujących policjantów z Olsztyna. Nietrzeźwy kierujący ostatecznie trafił do szpitala. 34-latek wkrótce przed sądem odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz wbrew sądowemu zakazowi. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

reklama

źródło: KMP Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

4 KOMENTARZY

4 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
puchi
9 listopada 2022 14:09

energię należy oszczędzać. medal dać chłopakowi.

Ja
9 listopada 2022 16:06

Ciekawe co by się stało jak by tym chodnikiem szła akurat matka z dzieckiem.

Polecane
Ogłoszenia