29 C
Olsztyn
wtorek, 16 lipca, 2024
reklama

Pieczywo z Biedronki w śmietniku. Czytelniczka oburzona

OlsztynPieczywo z Biedronki w śmietniku. Czytelniczka oburzona

Przewrócony kontener na śmieci, porozrywane worki, wysypujące się z nich pieczywo – taki obraz widnieje na zdjęciach, które wysłała do naszej redakcji jedna z Czytelniczek. Jak się okazało, zostały one zrobione koło jednego z olsztyńskich sklepów popularnej sieci dyskontów. Nowy sposób utylizacji żywności?

reklama

Wiadomość w tej sprawie otrzymaliśmy w ubiegłą niedzielę (20.09) – ilustrujące ją zdjęcia zostały wykonane przy jednym z sklepów w centrum Olsztyna. – Dziś na ulicy 1 Maja ochroniarz z Biedronki wywalił chleb i bułki, ludzie wybierają pieczywo ze śmietnika. To jest karygodne co się robi – pisze oburzona Czytelniczka. – Masakra, ludzie nie mają na chleb, a Biedronka wywala do śmieci, szok…

Fot. nadesłana przez Czytelnika.
Fot. nadesłana przez Czytelniczkę.

Na nadesłanych zdjęciach widać przewrócony kontener na śmieci i naderwane worki, z których wysypało się pieczywo, także poza teren śmietnika – bułki leżące na trawniku, według relacji Czytelniczki, szybko znalazły chętnych.

reklama

O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy właściciela sieci sklepów Biedronka. – Pracownicy wskazanego sklepu w Olsztynie umieszczają pieczywo przeznaczone do utylizacji w specjalnych workach, które następnie, ze względu na małą powierzchnię magazynową w tej placówce, przechowują w kontenerach usytuowanych pod zamykaną wiatą, oddaloną o ok. 100 m od budynku. Stamtąd odbiera je profesjonalna firma zajmująca się utylizacją żywności – wyjaśnia biuro prasowe Jeronimo Martins Polska S.A., zaznaczając, że: – W tym konkretnym przypadku, w wyniku udziału osób postronnych, worki zostały naruszone, a pieczywo rozrzucone.

Ponadto pracownicy Jeronimo Martins zapewnili, że zajęli się tą sprawą i podjęli wszystkie wymagane w tej sytuacji kroki: – Pieczywo zostało zabezpieczone i do czasu odbioru przez firmę utylizacyjną będzie magazynowane w innym miejscu, do którego nie będą miały dostępu osoby postronne. Jednocześnie prowadzimy działania mające na celu zapewnienie lepszego zabezpieczenia wiaty i uniknięcie w przyszłości podobnych sytuacji. 

Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może koło Twojego domu, obok miejsca, w którym przechodziłeś wydarzyło się coś ciekawego, a Ty zrobiłeś zdjęcie albo nakręciłeś film? Zgłoś na Alarma24 TUTAJ.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

5 KOMENTARZY

5 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Piotr
22 września 2015 18:03

..

Piotrek
22 września 2015 17:13

W Biedronce pilnuje firma “PURZECZKO”.

Polecane