-2 C
Olsztyn
niedziela, 29 stycznia, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Zaskakujące zmiany? Podano zimowy rozkład lotów z Szyman

SzczytnoZaskakujące zmiany? Podano zimowy rozkład lotów z Szyman

W zimowym rozkładzie z portu Olsztyn-Mazury pozostają loty do Krakowa, Dortmundu i Londynu. Zmienią się jednak dni i godziny lotów – podał w piątek rzecznik prasowy portu Dariusz Naworski.

reklama

Jak co roku wraz z nadejściem jesieni, linie lotnicze wprowadzają nowy, zimowy rozkład lotów. Tegoroczny rozkład będzie obowiązywał w okresie od 30 października br. do 25 marca 2023 roku.

W tym czasie, pasażerowie Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury będą mogli korzystać ze stałej oferty połączeń, w niektórych przypadkach zmienią się jednak dni oraz godziny lotów. W zimowym rozkładzie są loty: do Krakowa w piątki i niedziele realizowane przez Polskie Linie Lotnicze LOT, do Dortmundu we wtorki i soboty realizowane przez Wizz Air, do Londynu Luton – w czwartki i niedziele realizowane przez Wizz Air oraz Londynu Stansted – w czwartki i niedziele realizowane przez Ryanair.

Znany przewoźnik opuszcza lotnisko w Modlinie. Będzie również wzrost cen biletów
reklama

„Tegoroczny sezon letni na Lotnisku Olsztyn-Mazury możemy z pewnością zaliczyć do udanych. Pasażerowie chcieli latać. Mieszkańcy Warmii i Mazur oraz Podlasia korzystali z naszego portu planując swoje podróże po Polsce i za granicę. Turyści odwiedzający nasz region, dla których godzinne połączenie lotnicze np. z Wrocławia, Rzeszowa czy Krakowa stanowiło doskonałą możliwość na spędzenie weekendu czy dłuższego urlopu w tej części kraju”- powiedział, cytowany w komunikacie, prezes Warmia i Mazury spółki zarządzającej lotniskiem Wiktor Wójcik.

Popularność połączeń krajowych potwierdza fakt, że m.in. Ryanair już jest zainteresowany wznowieniem lotów z/do Wrocławia i Krakowa w przyszłorocznym sezonie letnim. „Rozmawiamy również z innymi przewoźnikami na temat oferty lotów rejsowych i czarterowych z naszego lotniska i mamy nadzieję, że już niebawem będziemy mogli podzielić się dobrymi informacjami na ten temat”- dodał Wójcik.

Mija 7 lat od otwarcia Portu Lotniczego Olsztyn - Mazury. Co się zmieniło przez te lata?
reklama

źróło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama

5 KOMENTARZY

5 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
jf
29 października 2022 08:02

Szymany- Aalborg i latam co tydzien

Czyzu
15 listopada 2022 14:04

Olsztyn z którymś lotniskiem z midlands w UK,Manchester,Liverpool, Birmingham, East Midlands,a nie tylko Londyn i Londyn,w Anglii są też inne lotniska i o wiele tańsze niż Londyn

Popularne

Mija 7 lat od otwarcia Portu Lotniczego Olsztyn - Mazury. Co się zmieniło przez te lata?