1 C
Olsztyn
czwartek, 2 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Kolejny sukces olsztyńskich szermierzy

OlsztynKolejny sukces olsztyńskich szermierzy

W Koninie (22 października 2022 r.) odbył się II Puchar Polski juniorów młodszych w szabli. Po raz kolejny zakończył się sukcesem zawodników z Olsztyna – Krzysztof Dowgierd stanął na najwyższym stopniu podium, a Łukasz Kowalczyk wywalczył 5. miejsce. – Mamy powody do radości – uśmiecha się Adam Sobczyk, prezes UKS Hajduczek Olsztyn. – Nasi szermierze po raz kolejny pokazali, że stanowią ścisłą czołówkę polskiej szabli – komentuje prezes. – To ważne dla mnie zwycięstwo, które przybliża mnie do wywalczenia kwalifikacji na Mistrzostwa Europy i świat. Oczywiście wiem, kiedy i jakie popełniłem błędy, co nie umniejsza mojego zadowolenia, a raczej motywuje do dalszej pracy – uważa Krzysztof Dowgierd.

reklama

Do Konina na Puchar Polski juniorów młodszych w sumie przyjechało 142 zawodników, 70 dziewcząt i 74 chłopców, w tym zawodnicy UKS Hajduczek Olsztyn: Antonina Dobies, Julia Mikulska-Bąk, Elżbieta Mejłun, Krzysztof Dogierd i Łukasz Kowalczyk.

Pierwsi rywalizację rozpoczęli chłopcy. Obaj wygrali wszystkie walki grupowe, awansując do fazy pucharowej rozgrywek. Łukasz w kolejnych starciach pokonał: Mikołaja Nadarzewskiego (UKS Szabla Brzoza) 15:3, Lumira Krala (Czechy) 15:9 i Kacpra Malcera (KKSZ Konin) 15:6, by w ćwierćfinale spotkać się z klubowym kolegą Krzysztofem Dowgierdem, przegrywając 11:15. Krzysztof wcześniej wygrał z Tymonem Kowal-Terlikowskim (IKS Fencer Konstancin) 15:8, Makarym Mosakiem (Grodziskie Klub Szermierczy) 15:7. W półfinale spotkał się z Benedyktem Denkiewiczem (UKS Szabla Ząbki), pokonując go stosunkiem trafień 15:14, a w finale wygrał z Adamem Kaczmarczykiem (KKSZ Konin) 15:8. – Z pewnością najbardziej wymagającym przeciwnikiem był Denkiewicz, obecny lider klasyfikacji Polskiego Związku Szermierczego. Słabo wszedłem w walkę, przegrywając na starcie 0:5. Później zacząłem nadrabiać straty, choć końcówka była najbardziej emocjonująca. Dzięki dobrej akcji to ja zdobyłem piętnaste trafienie i mogłem cieszyć się z awansu do finału, a później ze zwycięstwa – wspomina Dowgierd.

Olsztyńskie PWiK, wzorem gminy, pozbywa się akcji Stomilu Olsztyn. Poszukuje inwestora
reklama

Dziewczęta również pewnie awansowały do fazy play off. Julia Mikulksa-Bąk w pierwszej walce pokonała Milenę Lewandowską (KKSZ Konin) 15:8, w kolejnej Alicję Swobodę (TMS Zagłębie Sosnowiec) 15:10, by następnie ulec Ewie Wasilewskiej (UKS 13 Białystok) 15:10. Elżbieta Mejłun wygrała z Leną Witkowską (KKSZ Konin) 15:4, by później przegrać z Amelią Kulką (UKS Szabla Ząbki) 15:9. Antonina Dobies po zwycięstwie z Mają Nikiciuk (UKS 13 Białystok) 15:6, musiała uznać wyższość Mariji Sinakovej (Łotwa) 7:15.

Wyniki chłopcy:

reklama

1 – Dowgierd Krzysztof – UKS Hajduczek Olsztyn

2 – Kaczmarczyk Adam – KKSZ Konin

3 – Dąbrowski Antoni – UKS Szabla Ząbki

3 – Denkiewicz Benedykt – UKS Szabla Ząbki

……………………………………….

5 – Kowalczyk Łukasz – UKS Hajduczek Olsztyn

Boisko na Dajtkach czeka modernizacja

Wyniki dziewczęta

1 – Wójcik Gabriela – Zagłębiowski Klub Szermierczy

2 – Tabędzka Lidia – Grodziski Klub Szermierczy

3 – Aksamit Marta – Zagłębiowski Klub Szermierczy

3 – Rymaszewska Antonina – O.Ś. AZS Poznań

……………………………………….

13 – Mikulska-Bąk Julia – UKS Hajduczek Olsztyn

19 – Mejłun Elżbieta – UKS Hajduczek Olsztyn

22 – Dobies Antonina – UKS Hajduczek Olsztyn

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne

Olsztyńskie PWiK, wzorem gminy, pozbywa się akcji Stomilu Olsztyn. Poszukuje inwestora