fbpx
-3 C
Olsztyn
sobota, 2 grudnia, 2023
reklama
reklama

Handlarz gadami prawomocnie skazany za znęcanie się nad zwierzętami

OlsztynHandlarz gadami prawomocnie skazany za znęcanie się nad zwierzętami

Sąd Okręgowy w Olsztynie utrzymał w mocy wyrok skazujący Emila K. na karę pozbawienia wolności, przepadek zwierząt oraz nawiązkę w wysokości 20 tysięcy złotych. Ponadto, sąd zaostrzył orzeczony zakaz posiadania niektórych gatunków zwierząt na okres 3 lat. Wyrok w tej sprawie jest prawomocny.

reklama

Emil K. został oskarżony o naruszenie przepisów ustawy o ochronie przyrody oraz ustawy o ochronie zwierząt, miało to miejsce od stycznia do sierpnia 2020 roku w Olsztynie i Unieszewie. Pierwszy zarzut dotyczył oferowania do sprzedaży sześciu felsum madagaskarskich, kameleona jemeńskiego, dwóch legwanów zielonych oraz siedmiu żółwi stepowych bez wymaganych dokumentów. W drugim zarzucie Emil K. został oskarżony o znęcanie się nad licznymi gadami, które hodował. Oskarżony trzymał zwierzęta w niewłaściwych warunkach bytowania i w stanie rażącego zaniedbania, co stanowiło zagrożenie dla życia i zdrowia tych zwierząt. Ponadto niewłaściwie opiekując się eublefarą lamparcią oraz żółwiem stepowym doprowadził do ich śmierci.

Ostatnia rozprawa „czarnej owcy olsztyńskiej Palestry”

Sąd Rejonowy w Olsztynie w lipcu 2021 roku skazał Emila K. na karę 8 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem na okres 3 lat próby. Sąd orzekł również przepadek zwierząt oraz zakaz posiadania niektórych gatunków zwierząt na okres 2 lat. Ponadto, sąd orzekł od oskarżonego nawiązkę w wysokości 20 tysięcy złotych na rzecz fundacji zajmującej się ochroną zwierząt.

reklama

Wyrok Sądu Rejonowego w Olsztynie został zaskarżony przez pełnomocnika oskarżyciela posiłkowego i obrońcę oskarżonego. Sąd Okręgowy w Olsztynie zmienił wyrok sądu pierwszej instancji tylko w ten sposób, że orzekł wobec Emila K. surowszy zakaz posiadania zwierząt w postaci gadów na okres 3 lat, w pozostałym zakresie utrzymał wyrok w mocy.

Źródło: PAP

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
reklama

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Dis
9 października 2022 09:45

Śmieszny wyrok. Pozbawienie wolności na jakieś marne 8 miesięcy i do tego w zawieszeniu, czyli jakby w ogóle tego pozbawienia wolności nie było. Kara pieniężna? Pewnie wiele więcej zarobił na handlu, więc to też nie jest dotkliwe.

Polecane
Ogłoszenia
Kolejny przełomowy wyrok przeciwko UWM
Seniorzy w sieci: Jak unikać internetowych i telefonicznych oszustów?