2 C
Olsztyn
niedziela, 2 kwietnia, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Ogólnopolski protest. Co z egzaminami na prawo jazdy w olsztyńskim WORD?

OlsztynOgólnopolski protest. Co z egzaminami na prawo jazdy w olsztyńskim WORD?

W olsztyńskim ośrodku w poniedziałek egzaminy realizowane są zgodnie z harmonogramem. Kierownik egzaminatorów przyznał jednak, że pandemia COVID-19 dotyka coraz więcej osób i nie można wykluczyć, że z powodu choroby grafik zostanie zmodyfikowany.

reklama

W poniedziałek w olsztyńskim Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego (WORD) egzaminy praktyczne na prawo jazdy realizowane są zgodnie z harmonogramem. W tej jednostce pracuje 15 egzaminatorów na etatach i kolejnych 5 na częściowych etatach. Na egzamin praktyczny na prawo jazdy kategorii B obecnie trzeba czekać około 3 tygodni. Czas oczekiwania na egzaminy w pozostałych kategoriach jest nieco krótszy.

„Niestety egzaminatorzy często chorują, w ubiegłym tygodniu mieliśmy potwierdzone przypadki zakażenia COVID-19 i egzaminatorzy przebywają na zwolnieniach lekarskich. To nie ma nic wspólnego z prowadzonymi w ministerstwie rozmowami na temat naszych wynagrodzeń, ludzie po prostu chorują” – powiedział kierownik jednostki egzaminatorów w olsztyńskim WORD Marcin Kiwit. Przyznał, że z powodu choroby w ubiegłym tygodniu egzaminatorzy pracowali „w trybie awaryjnym”.

Pierwsza taka inwestycja w Olsztynie
reklama

„Obawiamy się sytuacji pandemicznej” – podkreślił Kiwit i dodał, że „na razie to najbardziej może zachwiać terminami egzaminów”.

W związku z ogólnopolskim protestem egzaminatorów w Wojewódzkich Ośrodkach Ruchu Drogowego w niektórych miastach, np. w Łodzi, Sieradzu, Zielonej Górze, Gorzowie Wielkopolskim, czy Bydgoszczy odwołano w poniedziałek (12 września) dużą część egzaminów praktycznych na prawo jazdy. Środowisko egzaminatorów domaga się podwyżek i zmiany systemu egzaminowania.

reklama

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Ala
13 września 2022 12:32

Sprytny ten COVID. Wie kogo zaatakować?

Popularne
Ogłoszenia

Wojewoda: blisko 1 mld zł dla Warmii i Mazur od 2019 r. z funduszu rozwoju dróg

Pierwsza taka inwestycja w Olsztynie