8 C
Olsztyn
środa, 28 września, 2022
reklama

Nowy most na ul. Trackiej za 30 miesięcy

OlsztynNowy most na ul. Trackiej za 30 miesięcy
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Za 30 miesięcy w Olsztynie powstanie nowy most w ciągu ulicy Trackiej, który będzie rozpięty nad linią kolejową. W piątek podpisano umowę na jego budowę, o wartości 8,5 mln zł.

reklama

W miejscu, gdzie powstanie nowy most znajduje się teraz kładka dla pieszych, która ma nieco ponad 2 m szerokości. Nowy most ma mieć dwa pasy jezdni, chodnik i ścieżkę rowerową. W czasie budowy nowego mostu, co łącznie z jego zaprojektowaniem ma potrwać 30 miesięcy, dla pieszych zostanie zbudowana osobna przeprawa nad torami.

Obecna kładka dla pieszych znajduje się na przedmieściach Olsztyna, w pobliżu nie ma większych zakładów, czy osiedli. W jej okolicach jest tor motocrossowy, który – jak poinformował prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz – ma zostać przekształcony w park przemysłowy. Gdy to się stanie most będzie drogą prowadzącą do tego miejsca.

Zmiana stawek dzierżaw
reklama

„O pieniądze na stworzenie parku będziemy się starali w +Polskim Ładzie+” – powiedział Grzymowicz. Dodał, że ma nadzieję, iż ten pomysł uzyska rządowe dofinansowanie, ponieważ w ostatnim rozdaniu Olsztyn otrzymał wsparcie w takiej wysokości, że na jednego mieszkańca wypada po 29 zł. W ocenie Grzymowicza „to krzywdzące i niesprawiedliwe”.

Umowę na zbudowanie nowego mostu w ciągu ul. Trackiej podpisał prezes zarządu Mosty Gdynia Marcin Sierżęga. Przyznał, że nie wie, czy uda się zbudować nową przeprawę za 8,5 mln zł, jak to jest zakładane. „Sytuacja na rynku budowlanym jest bardzo dynamiczna. Obecnie cena stali nieco spadła” – powiedział i zastrzegł, że „wszystko okaże się po zakończeniu inwestycji”.

reklama

Budowa nowego mostu jest dofinansowana z „Polskiego Ładu” kwotą 5 mln zł. Pozostałe pieniądze wygospodarowało miasto Olsztyn.

Kolejny hotel w Olsztynie zostanie wyburzony. Co powstanie w tym miejscu?

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama

3 KOMENTARZY

3 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama