13 C
Olsztyn
środa, 28 września, 2022
reklama

20-latek na parkingu kręcił bączki BMW. Wbił się w barierkę

Iława20-latek na parkingu kręcił bączki BMW. Wbił się w barierkę
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Niestety na niektórych nie działają prośby, groźby czy apele. Nie pomaga uświadamianie i edukacja. Policjanci wciąż zatrzymują kierowców, którzy nieodpowiedzialnie zachowują się na drodze i nie stosują się do podstawowych zasad ruchu drogowego i przepisów prawa.

reklama

Takiego właśnie kierującego zatrzymali policjanci w środę (17.08.2022r.). Oficera dyżurnego o nieodpowiedzialnym kierującym poinformował Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego, który zobaczył jak na jednym z lokalnych parkingów kierujący bmw podczas kręcenia tzw. „bączków” uderzył w barierę ochronną słupa. Jak się okazało 20 – latek jechał z pasażerem. Na szczęście obu mężczyznom nic poważnego się nie stało. Natomiast kierowca za niezachowanie należytej ostrożności na drogach wewnętrznych został ukarany mandatem.

Każdy kierujący pojazdem obowiązany jest zachować ostrożność na drodze. Stanowi tak ustawa Prawo o ruchu drogowym, która wskazuje, że każdy uczestnik ruchu powinien zachować ostrożność lub, w niektórych sytuacjach – szczególną ostrożność i unikać wszelkiego działania, które mogłoby:

Suzuki uderzyła w drzewo
reklama

·   spowodować zagrożenie bezpieczeństwa lub porządku ruchu drogowego,

·   utrudnić ruch drogowy,

reklama

·   zakłócić spokój lub porządek publiczny,

·   narazić kogokolwiek na szkodę

*nagranie z monitoringu

źródło: KWP

reklama
reklama
reklama
reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama