6 C
Olsztyn
sobota, 1 października, 2022
reklama

Zaskakująca pogoda w ostatni weekend wakacji na Warmii i Mazurach

WiadomościZaskakująca pogoda w ostatni weekend wakacji na Warmii i Mazurach
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

W ostatni weekend wakacji na Warmii i Mazurach spodziewane są wysokie temperatury powietrza; w sobotę na południu i wschodzie regionu nawet do 33 stopni Celsjusza – wynika z prognozy IMGW. Lokalnie możliwe są przelotne opady deszczu, a także burze.

reklama

W piątek zachmurzenie ma być małe i umiarkowane, lokalnie wzrastające do umiarkowanego i dużego z możliwością wystąpienia przelotnych opadów deszczu. Jedynie w powiecie gołdapskim i oleckim miejscami mogą występować burze, którym towarzyszyć będą dość silne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 28 st. C na północnym zachodzie do 32 st. C na południu i wschodzie regionu. Wiatr słaby, przejściowo umiarkowany, z kierunków wschodnich.

W nocy z piątku na sobotę prognozowane jest zachmurzenie małe, okresami umiarkowane. Nad ranem lokalnie może wystąpić krótkotrwała mgła ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura minimalna 16-19 st. C. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich.

Znowu zaleje Olsztyn? Czeka nas gwałtowne zjawisko pogodowe
reklama

W sobotę w ciągu dnia zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, lokalnie wzrastające do umiarkowanego i dużego z możliwością wystąpienia przelotnych opadów deszczu. Temperatura maksymalna od 29 st. C na północnym zachodzie do 33 st. C na południu i wschodzie województwa. Wiatr słaby, przejściowo umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni.

Na niedzielę synoptycy IMGW zapowiadają zachmurzenie małe i umiarkowane, w ciągu dnia okresami wzrastające do dużego i wtedy miejscami przelotne opady deszczu oraz burze z możliwym gradem. Temperatura minimalna w nocy od 16 do 18 st. C. Temperatura maksymalna w dzień od 26 st. C na zachodzie do 30 st. C na wschodzie regionu. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, na ogół z kierunków zachodnich. W czasie burz możliwe porywy do około 70 km/h.

Jak trafnie prognozować pogodę? Na UWM powstaje nowy system
reklama

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama