fbpx
-3 C
Olsztyn
sobota, 2 grudnia, 2023
reklama
reklama

Zaskakująca pogoda w ostatni weekend wakacji na Warmii i Mazurach

WiadomościZaskakująca pogoda w ostatni weekend wakacji na Warmii i Mazurach

Prognozy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej dla ostatniego weekendu wakacji na Warmii i Mazurach wskazują na podwyższone temperatury powietrza; w sobotę na południu i wschodzie regionu nawet do 33 stopni Celsjusza. Możliwe będą lokalne, przelotne opady deszczu oraz burze.

reklama

W piątek będzie małe i średnie zachmurzenie, z lokalnymi opadami deszczu. W powiecie gołdapskim i oleckim możliwe będą burze z intensywnymi opadami deszczu. Najwyższa temperatura wyniesie od 28 stopni Celsjusza na północno-zachodzie do 32 stopni Celsjusza na południowym i wschodnim krańcu regionu. Wiatr będzie słaby, czasami umiarkowany, południowy.

Noc z piątku na sobotę będzie pochmurna, miejscami umiarkowana, z mgłami lokalnymi, widocznymi tylko do 200 m. Minimalna temperatura wyniesie od 16 do 19 stopni Celsjusza. Wiatr będzie słaby, południowy.

reklama
Olsztyn przygotowany na nadchodzącą zimę?

W sobotę przeważać będzie małe lub umiarkowane zachmurzenie, miejscami nasilające się do dużego z ryzykiem krótkotrwałych opadów deszczu. Temperatura wyniesie od 29 stopni Celsjusza na północno-zachodzie do 33 stopni Celsjusza na południu i wschodzie regionu. Wiatr będzie słaby, czasami umiarkowany, południowo-wschodni.

W niedzielę synoptycy IMGW przewidują niewielkie zachmurzenie, miejscami umiarkowane z opadami deszczu i burzami, czasami z gradem. Minimalna temperatura nocą wyniesie od 16 do 18 stopni Celsjusza. Najwyższa temperatura wyniesie od 26 stopni Celsjusza na zachodzie do 30 stopni Celsjusza na wschodzie regionu. Wiatr będzie słaby, czasami umiarkowany, z kierunków zachodnich. Podczas burz możliwe wiatry o prędkości do 70 km/h.

reklama

źródło: PAP

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia
Olsztyn przygotowany na nadchodzącą zimę?
Olsztyn przygotowany na nadchodzącą zimę?