14 C
Olsztyn
poniedziałek, 26 września, 2022
reklama

W Olsztynie szykuje się weekend z tęczą

OlsztynW Olsztynie szykuje się weekend z tęczą
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

W tę sobotę, po raz drugi historii miasta, odbędzie się Olsztyński Marsz Równości. Marsz to jednak nie tylko przejście przez miasto – to również wydarzenia towarzyszące. W piątek odbędzie się spotkanie “Kto robi aborcje w Polsce?”, w którym m.in. udział weźmie znana z Aborcyjnego Dream Teamu Justyna Wydrzyńska. Patronat honorowy nad Marszem objęli prezydent miasta oraz Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce.

reklama

Marsze równości odbywają się w coraz większej liczbie polskich miast – wydarzenie nie ominie też Olsztyna. Jak twierdzą organizatorki, to święto osób LGBT+ oraz innych grup dyskryminowanych. W tym roku Olsztyński Marsz Równości potrwa 2 dni. W piątek, o godz. 18:00 w Galerii Sowa, rozpocznie się dyskusja “Kto robi aborcje w Polsce” z aktywistkami z Aborcyjnego Dream Teamu oraz Kobiet w Sieci.

Pobudzony mężczyzna wszedł na dach budynku przy Wysokiej Bramie

Sam przemarsz zaplanowany jest na sobotę, 20 sierpnia, i ruszy z placu Pułaskiego o godz. 12:00, jednak już o godz. 11:00 na środku kwadratowego ronda staną stoiska, m.in. grup partnerskich Marszu: Strajku Kobiet, Komitetu Obrony Demokracji i Partii Razem. Na miejscu będzie można zrobić sobie zdjęcie z jeżdżącą po całej Polsce, imponującej wielkości tęczą grupy Homokomando. Pochód, który pod hasłem “Jesteśmy jednością” przejdzie głównymi ulicami Olsztyna do Starego Miasta, poprowadzi prezeska warszawskiej Parady Równości Julia Maciocha. Po Marszu przewidziany jest odpoczynek w Galerii Sowa.

reklama

II Olsztyński Marsz Równości

20.08, sobota

reklama

godz. 12:00

plac Pułaskiego

reklama
reklama
reklama
reklama

7 KOMENTARZY

7 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
reklama
×