fbpx
17 C
Olsztyn
środa, 4 października, 2023
reklama
reklama

Prezydent Andrzej Duda odwiedził harcerzy z Ukrainy odpoczywających niedaleko Olsztyna

OlsztynPrezydent Andrzej Duda odwiedził harcerzy z Ukrainy odpoczywających niedaleko Olsztyna

Prezydent Andrzej Duda odwiedził ośrodek harcerski we wsi Ząbie na Warmii, gdzie odpoczywa grupa 160 harcerzy z Ukrainy i Litwy. Prezydent powitał młodych harcerzy i wygłosił do nich przemówienie, w którym podkreślił, że ich obecność ma symboliczne znaczenie dla idei harcerskiej. Po powitaniu prezydent zwiedził obozowisko i wziął udział w wspólnym ognisku z harcerzami.

reklama

Harcerze, którzy przebywali w Ząbiu od 8 sierpnia, uczestniczą w obozie zorganizowanym przez instruktorów z Harcerstwa Polskiego na Ukrainie. Wiceprzewodnicząca Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej zapewniła harcerzom z Ukrainy odpowiednie warunki, by mogli zorganizować wypoczynek dla swoich harcerzy. Druhny i druhowie przyjechali z miast takich jak Lwów, Równe i Wołyń. Przyjazd na Warmię przedstawił się dla nich jako szansa na odpoczynek od trudnej codzienności, która wynika z sytuacji na Ukrainie.

Prezydent Duda podkreślił, że ideą harcerstwa jest braterstwo, wspólnota i wzajemna pomoc. Wyjazd do Polski dla harcerzy z Ukrainy był szczególnie ważny, ponieważ obecnie wojna w ich kraju uniemożliwia organizowanie obozów harcerskich w lesie. Harcerze wyjadą z Warmii w środę, a ich powrót do domu poprzedził spotkanie z wojewodą warmińsko-mazurskim Arturem Chojeckim, kuratorem oświaty z Olsztyna Krzysztofem Nowackim i starostą olsztyńskim Andrzejem Abako.

reklama

źródło: PAP

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Głupi piotrek
17 sierpnia 2022 12:49

Tam jest jego miejsce. Szkoda że grzyma nie wziął ze sobą.

Polecane
Ogłoszenia

Zwierzęta w panice: nieoczekiwany skutek wojskowych ćwiczeń lotniczych Kotowski Skoczył! Zobaczcie jak wygląda prawdziwy spadochroniarz Iwona Arent w skansenie pokazuje dom matki Marcin Kotowski ma poparcie Szymona Hołowni Łukasz Michnik zażartował sobie z ministra Cieszyńskiego? Ignacy Niemczycki jest wściekły na PiS? Oto dlaczego Marcin Kotowski punktuje polityka PiS-u Łukasz Michnik pyta się ministra, czy ten zerwał mu baner Ignacy Niemczycki: ta sytuacja dotyczy wszystkich polskich rolników Po co Marcin Kotowski kandyduje do Sejmu? Marcin Kotowski Zachęca młodych do głosowania Minister Błaszczak popiera Iwonę Arent Gigantyczna wpadka kandydata PiS-u w Olsztynie Iwona Arent na spacerze z psem i kotem Marcin Kotowski punktuje ministra Cieszyńskiego Marcin Kotowski chce walczyć o przyszłość regionu Marcin Kotowski: politycy PiS-u czują się lepsi? Ignacy Niemczycki: mój filmik o S16 wzbudził wiele kontrowersji Odważny jak Łukasz Michnik? Mówi prawdę o Konfederacji Marcin Kotowski: Nielegalny plakat wyborczy Janusza Cieszyńskiego już zdjęty?