9 C
Olsztyn
wtorek, 4 października, 2022
reklama

36 obywateli Indonezji pracowało nielegalnie w zakładzie produkcyjnym w powiecie mrągowskim

Mrągowo36 obywateli Indonezji pracowało nielegalnie w zakładzie produkcyjnym w powiecie mrągowskim
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Zakończona kontrola legalności zatrudnienia w zakładzie produkcyjnym na terenie powiatu mrągowskiego wykazała nieprawidłowości. Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Barcianach ujawnili, że 36 obywateli Indonezji pracowało niezgodnie z przepisami.

reklama


Wczoraj właściciel pośrednictwa pracy z województwa podlaskiego, złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze grzywny w wysokości 15 000 zł. Jak się okazało przedsiębiorca skierował 28 Indonezyjczyków do pracy w zakładzie produkcyjnym w powiecie mrągowskim bez wymaganych zezwoleń na pracę. Cudzoziemcy pracowali również na innych warunkach niż to określono w zezwoleniach. Ponadto właściciel firmy zaniżał odprowadzane składek na ubezpieczenie.

Druga agencja pośrednictwa pracy z województwa mazowieckiego skierowała 8 obywateli Indonezji do pracy w tym samym zakładzie produkcyjnym. Cudzoziemcy również pracowali na innych warunkach innych niż to określone było w zezwoleniach. Właścicielka przedsiębiorstwa przyznała się do popełnionych wykroczeń i złożyła wniosek o dobrowolne poddanie się karze grzywny w wysokości 3 000 zł.

Biedronka otworzyła magazyn w Stawigudzie. Zatrudnienie znajdzie tutaj 600 osób
reklama

Teraz pracodawcy uregulowali niezbędne dokumenty i Indonezyjczycy mogą spokojnie pracować.

źródło: SG

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama