9 C
Olsztyn
środa, 28 września, 2022
reklama

13-latka kierując autem spowodowała trzy kolizje na Zatorzu

Olsztyn13-latka kierując autem spowodowała trzy kolizje na Zatorzu
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Trzynastoletnia dziewczyna podczas próby zaparkowania forda należącego do jej ojca uszkodziła słupek zabezpieczający chodnik oraz uszkodziła stojące w pobliżu dwa auta. Dziewczyna będzie się tłumaczyć przed sądem rodzinnym.

reklama

Oficer prasowy policji w Olsztynie Andrzej Jurkun przekazał, że w niedzielę wieczorem dyżurnego komendy miejskiej poinformowano o uszkodzeniu dwóch samochodów w dzielnicy Zatorze.

Gdy na miejsce przyjechał patrol policji okazało się, że auta uszkodzone zostały podczas próby zaparkowania samochodu przez 13-latkę. „Dziewczynka nie tylko uszkodziła inne auta, ale też wbity w chodnik słupek zabezpieczający teren chodnika przed parkowaniem” – poinformował Jurkun.

reklama

Auto, którym manewrowała nastolatka należało do jej ojca. Według poczynionych już przez policję ustaleń dziewczynka raczej nie jeździła po mieście samochodem, a wsiadła za kierownicę tylko po to, by zaparkować. Zebrane w tej sprawie materiały policja przekaże sądowi rodzinnemu.

Miał 2,4 promila. 27–latek oświadczył policjantom, że kierował hondą ponieważ  „kolega był bardziej pijany”

„13-latka odpowie przed sądem za kierowanie autem bez uprawnień, a także za spowodowanie trzech kolizji. Przypominamy, że kierowanie pojazdem bez uprawnień jest to wykroczenie, za które grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywna, nie mniejsza niż 1 500 zł, a także zakaz prowadzenia pojazdu. Wykroczeniem jest również udostępnienie pojazdu osobie nieposiadającej uprawnień do kierowania, podlega karze grzywny” przekazało biuro prasowe KMP Olsztyn.

reklama

źródło: PAP/KMP Olsztyn

reklama
reklama
reklama
reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama