20 C
Olsztyn
niedziela, 26 maja, 2024
reklama

Zacumował do portu mając blisko 2 promile alkoholu

WęgorzewoZacumował do portu mając blisko 2 promile alkoholu

Policjanci z węgorzewskiej komendy otrzymali zgłoszenie, że do portu ma wpłynąć łódź żaglowa z silnikiem zaburtowym, której sternik jest najprawdopodobniej nietrzeźwy. Funkcjonariusze ustalili, że za sterami tej żaglówki stał 52-letni mieszkaniec Warszawy. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz turyście grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

reklama

W środę (27.07.2022r.) przed godz. 17.00 funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Węgorzewie otrzymali zgłoszenie o nietrzeźwym sterniku, który ma wpłynąć do portu w Kietlicach. Na miejscu funkcjonariusze zauważyli opisaną łódź żaglową. Kiedy jednostka pływająca zacumowała do portu funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości sternika. Okazało się, że informacje otrzymane od zgłaszającego potwierdziły się. 52-letni mieszkaniec Warszawy miał blisko 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Pływanie łodzią motorową w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które grozi teraz mężczyźnie kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Policja przypomina: przebywając na obszarze wodnym musimy pamiętać o tym, że jego zarządca oczekuje od nas postępowania zgodnego z regulaminem. Jeśli nasze zachowanie wyraźnie wskazuje, że jesteśmy pod wpływem alkoholu lub środka odurzającego, nie powinno nas zdziwić, jeśli nie zostaniemy wpuszczeni na teren albo zostaniemy poproszeni o jego opuszczenie. Jeżeli nie zastosujemy się do polecenia, to będzie to równoznaczne z popełnieniem wykroczenia sankcjonowanego karą grzywny.

reklama

Kara grzywny zostanie również nałożona na tego, kto będąc w stanie po użyciu alkoholu, nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi w ruchu lądowym statek lub inny obiekt pływający, niebędący pojazdem mechanicznym.

źródło: KPP Węgorzewo

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia