reklama
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

C’est Parti – innowacyjne podręczniki do języka francuskiego

Materiał partneraC'est Parti - innowacyjne podręczniki do języka francuskiego

Skuteczność nauki języka obcego zależy od wielu czynników. Jednym z najważniejszych jest z całą pewnością jakość podręcznika. Pod tym względem znakomicie wypadają pozycje z serii C’est Parti. 

reklama

Język francuski należy, obok angielskiego i niemieckiego, do najczęściej nauczanych w polskich szkołach języków obcych. Pozytywnym zjawiskiem jest też wysoki poziom nauczania tego przedmiotu. To wynik między innymi dostępnych dla polskich uczniów wysokiej jakości podręczników takich jak seria C’est Parti. Jeśli do tej pory nie mieliśmy okazji poznać jej bliżej, najwyższy czas nadrobić zaległości. 

C’est Parti – podręcznik wieloletni do języka francuskiego w szkole średniej 

C’est Parti to wieloletni podręcznik, dzięki któremu uczniowie polskich szkół średnich mogą poznać nie tylko język, ale też kulturę francuską. W opanowaniu poszczególnych zagadnień pomaga nie tylko ich odpowiedni dobór, ale też przystępna, innowacyjna forma. To sprawia, że w rękach dobrego nauczyciela C’et Parti staje się niezwykle skutecznym narzędziem do przekazania wiedzy uczniom. 

Podręcznik uwzględnia specyfikę nauczania w polskich szkołach i realizuje podstawę programową

reklama

Zarówno poziom trudności zadań, jak i dobór materiału spełniają najnowsze wymagania MEN dotyczące nowej podstawy programowej. Podręcznik wystarcza na cztery lata nauki w liceum lub pięć w technikum – pozwala więc nauczycielowi zachować jednorodność metod nauczania i przyczynia się do podwyższenia wskaźników zdawalności egzaminów. 

Język francuski  – podręcznik interaktywny stworzony z myślą o polskich uczniach

C’est Parti na tle innych podręczników do języka francuskiego wyróżnia się nie tylko pod względem treści, ale też formy. W skład zestawu wchodzą bowiem kody QR zapewniające innowacyjny dostęp do treści takich jak materiały dodatkowe za pośrednictwem smartfona. Znacznie rozszerza to możliwości podręcznika i sprawia, że jest on idealnie wręcz przystosowany do przyzwyczajeń polskich uczniów.

Zeszyt ćwiczeń, scenariusze lekcji, płyta CD z dużym zbiorem nagrań dźwiękowych

reklama

Poza samym podręcznikiem, zestaw C’est Parti składa się z zeszytu ćwiczeń oraz płyty CD z podstawowymi i dodatkowymi nagraniami głosowymi. Te ostatnie pełnią w nauce języka francuskiego szczególnie ważną funkcję – pozwalają uczniom obcować z żywym językiem i znacznie ułatwiają opanowanie wymowy (a ta, jak wiadomo, osobom przyzwyczajonym do polskiej lub angielskiej pisowni może sprawić wiele problemów). Nic więc dziwnego, że podręczniki z serii C’est Parti są coraz chętniej wykorzystywane w polskich liceach oraz technikach. Podręczniki te można kupić w popularnych księgarniach, jak i online – np. na Empik.com.

reklama

Imprezy w Olsztynie

reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
×