18 C
Olsztyn
wtorek, 9 sierpnia, 2022
reklama
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Ostrzeżenie IMGW trzeciego stopnia dla kilku warmińsko-mazurskich powiatów

WiadomościOstrzeżenie IMGW trzeciego stopnia dla kilku warmińsko-mazurskich powiatów

Ostrzeżenie najwyższego, trzeciego stopnia, przed intensywnymi opadami deszczu dla trzech powiatów na wschodzie woj. warmińsko-mazurskiego – gołdapskiego, oleckiego i ełckiego – wydał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Obowiązuje do godz. 15 w środę.

reklama

IMGW ostrzega przed prognozowanymi opadami deszczu o natężeniu umiarkowanym i silnym. Prognozowana wysokość opadów od 90 mm do 120 mm. Ostrzeżenia meteorologiczne ma prawdopodobieństwo 80 proc. Zmiana ostrzeżenia została spowodowana wysokimi sumami opadów notowanymi w Gołdapi, gdzie od godz. 9 do godz. 20 we wtorek spadło 68 mm deszczu i spodziewane są dalsze intensywne opady.

Lokalnie suma opadów może osiągnąć 120 mm – przewiduje IMGW.

reklama

Ostrzeżenia drugiego stopnia przed opadami obowiązują w sąsiednich powiatach woj. warmińsko-mazurskiego – węgorzewskim, giżyckim i piskim, a pierwszego stopnia w kętrzyńskim, mrągowskim i szczycieńskim.

Największy skatepark w Olsztynie zamknięty

W woj. podlaskim ostrzeżenie drugiego stopnia obowiązuje w całym województwie.

reklama

Ostrzeżenia pierwszego stopnia IMGW wydał też dla województwa lubelskiego – oprócz powiatów zachodnich i południowych tego województwa. W woj mazowieckim pierwszy stopień ostrzeżenia obowiązuje w powiatach ostrołęckim, ostrowskim, sokołowskim, łosickim i siedleckim oraz w Siedlcach.

źródło: PAP

reklama

Imprezy w Olsztynie

reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
×